У Латвії дозволили звільняти не вакцинованих від COVID-19

У Латвії дозволили звільняти не вакцинованих від COVID-19
Читать на русском

Документ передбачає, що роботодавець має право вимагати від працівника COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти коронавірусу.

Уряд Латвії дозволив роботодавцям звільняти працівників, якщо ті відмовляються вакцинуватися проти коронавірусної інфекції.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Delfi. Наголошується, що сейм Латвії прийняв відповідну поправку до закону про контроль за поширенням коронавірусу. Вона набуде чинності після затвердження президентом Латвії.

Такий документ передбачає, що роботодавець має право вимагати від працівника COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 або одужання від інфекції.

Якщо роботодавець вимагатиме від співробітника зробити щеплення проти коронавірусу, то працівник зобов'язаний вакцинуватися пізніше, як за 10 робочих днів із моменту отримання цієї вимоги.

Згідно з законопроектом, роботодавець може перемістити такого співробітника на віддалену роботу до моменту отримання COVID-сертифікату.

У разі відмови роботодавець отримує право усунути працівника від роботи на три місяці або звільнити. При цьому у приватному секторі відстороненому працівникові можуть зберегти зарплату, а в державному – такої можливості не передбачено.

Раніше APnews повідомляв, Естонія та Латвія заборонили в'їзд українським туристам без COVID-сертифікатів.

Новини партнерів

Буде кривава баня - Арестович вирішив налякати Росію повномасштабною війною
Звільнення українців через відсутність щеплень від COVID порушує закон