У Кременчузі священики ПЦУ запустили стріми богослужінь і збирають донати

У Кременчузі священики ПЦУ запустили стріми богослужінь і збирають донати
Ексклюзив
Читать на русском

Кожен за власним бажанням може задонатити, перерахувавши кошти на банківську карту.

Священики Православної церкви України в Кременчузі під час карантину проводять прямі трансляції богослужінь. Про це повідомляє APnews з посиланням на Facebook отця Михаїла Гориславця.

Пряма трансляція богослужінь ведеться зі Свято-Миколаївського собору і церкви "Всіх скорботних радість".

Так, 4 квітня, отець Михайло закликав прихожан сидіти вдома і анонсував трансляції богослужінь. Крім того, він вказав, що всі бажаючі можуть передати імена для молитви за здоров'я та упокій за допомогою месенджерів. Також кожен бажаючий може здійснити пожертвування на потреби Свято-Миколаївського собору, перерахувавши будь-яку суму на банківську карту.

Журналіст APnews поспілкувався з отцем Михаїлом, який розповів, що богослужіння транслюють онлайн вже близько 3,5 років. При цьому він вказав, що подібне практикується в Іспанії для людей, які з якихось причин не можуть самостійно прийти на службу.

"Не було завдання зібрати якісь гроші. За тиждень 200 або 250 гривень - за здоров'я та за упокій. Якщо необхідна якась певна сума, щоб комусь допомогти, то ми звертаємося до багатих людей. Звичайні люди скинуть 10-15 гривень. Мене хтось питав, скільки за ім'я, я написав п'ять гривень. Це не заради наживи, а щоб люди могли подивитися богослужіння", - розповів батько Михайло.

При цьому він зазначив, що онлайн-трансляції в Facebook дивляться до 30 осіб, а за день приблизно 400-500 переглядів. За його словами, з фільмуванням допомагають послушники та парафіяни. Також отець Михаїл відзначив, що під час останньої служби поліція чергувала біля собору у зв'язку з карантином.

Як раніше повідомляв APnews, священний Синод Православної церкви України обмежив проведення богослужінь в храмах у зв'язку з пандемією коронавірусу

Новини партнерів

Український бізнес VS Коронавірус. ТОП-15 благодійних ініціатив по боротьбі з Covid-19
Кабмін може збільшити видатки на пенсії у бюджеті на 19,7 млрд гривень