У Кличка поскаржилися, що відремонтувати міст Патона їм роками заважає Антимонопольний комітет

У Кличка поскаржилися, що відремонтувати міст Патона їм роками заважає Антимонопольний комітет
Читать на русском

Також в КМДА перерахували, що будуть робити на мосту, якщо реконструкція все ж почнеться

Київська мерія оголосила про масштабні роботи на багатостраждальному мосту Патона, який місцеві мешканці вже давно прозвали "втомленим". При цьому у Кличка розповіли, що весь цей час розпочати реконструкцію їм заважав Антимонопольний комітет.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу КМДА.

Вказано, що комунальна корпорація «Київавтодор» двічі проводила офіційну процедуру закупівель, однак через відхилення результатів тендерів Антимонопольним комітетом процес затягується.

Вже зараз корпорація підготувала нове технічне завдання й подала його на погодження профільним департаментам. Після отримання погодження буде оголошена нова офіційна процедура закупівель. Проте чи погодить її цього разу Антимонопольний комітет - невідомо.

При цьому у мерії розповіли, що на мосту планують виконати масштабні відновлювальні роботи. Зокрема, розширити: нині на ньому 7 смуг руху, а буде 8. Також на мосту облаштують велосипедні доріжки в обидва напрями та влаштують променадну частину - для пішоходів.

Також у рамках проведення реставраційних робіт планується:

  • ремонт мостового полотна (проїжджа частина та тротуари);
  • встановлення бар’єрної та перильної огорожі;
  • ремонт конструкцій прогонових будов;
  • ремонт опор та опорних частин;
  • ремонт сходів і реставрація пропілеїв (на правому березі);
  • реставрація колон (на лівому березі);
  • ремонт сполучень із мостом;
  • ремонт засобів навігації у судноплавних прогонах мосту;
  • ремонт оглядових проходів під прогоновими будовами мосту;
  • ремонт мережі дощової каналізації (за необхідності).

Крім того, на мосту хочуть облаштувати вимірювальні системи контролю стану споруди, у тому числі автоматизовану систему обчислювання ваги транспортних засобів, які в’їжджають на шляхопровід.

Ну і останнє - буде враховано можливість влаштування трамвайних колій, а також можливість підйому/спуску пішоходів на Венеціанський острів.

Що важливо - як і заявлялось раніше, повністю перекривати рух мостом під час реставрації не планується, але без обмежень не обійтись.

Нагадаємо, що ще у вересні 2020 року APnews звертався до КМДА із запитом щодо мосту Патона та його реконструкції. Тоді нам відповіли, що міст дійсно небезпечний, його треба якнайшвидше реконструювати, але тільки документацію для проведення реконструкції будуть готувати 2 роки.

Читайте також:

Новини партнерів

Призерка Олімпіади Магучіх прокоментувала фото з росіянкою
Вартість проїзду у приміському транспорті знизилася на 9 маршрутах – Київська ОДА