У Киргизії - революція, в Білорусі - карнавал. Політолог пояснив, чому в країнах СНД спалахнули масові протести

У Киргизії - революція, в Білорусі - карнавал. Політолог пояснив, чому в країнах СНД спалахнули масові протести
Ексклюзив
Читать на русском

Політолог вважає, що ніякої закономірності в революціях на теренах пострадянського простору немає, це просто збіг.

У Білорусі майже 2 місяці тривають протести, зараз революція трапилась і в Киргизстані. Об'єднує обидві події те, що і в першому, і в другому випадку причиною послужили результати виборів влади в республіках.

Однак ні Білорусь, ні Киргизстан не хочуть повторювати досвід революцій України. Про це в ексклюзивному коментарі розповів політолог Володимир Воля.

За його словами, ніякої закономірності в революціях на теренах пострадянського простору немає, це просто збіг.

"Киргизія свого часу вже пережила Тюльпановоу революцію (2005 рік), і потім ще кілька разів були політичні кризи зі зміною влади. У Киргизії своя логічна лінія громадського політичного розвитку, і пов'язувати її з протестами в Білорусі або в Україні не можна", - пояснив експерт.

За його словами, політична лінія в Киргизії триває вже певний час, і це, скоріше, внутрішня боротьба, яка відбувається через різницю двох частин народу, корупції і минулу політичну боротьбу. Спусковим механізмом на цей раз послужила інформація про фальсифікацію виборів - у них опозиційні партії виявилися переможеними і не подолали прохідний бар'єр.

Що ж стосується Білорусі - там зміна поколінь. На думку Володимира Волі, не було б такої гострої політичної кризи в Білорусі, якби силовики не продовжували заарештовувати людей, які аполітичні, але брали участь в акціях протесту.

"Якщо порівнювати ситуації, в Киргизії - жорстке силове протистояння опозиції і влади, а в Білорусі такого протистояння немає, там, за великим рахунком, і основних ознак революції немає - відсутні силові групи, які готові боротися з силовиками і владою за перегляд результатів виборів. Це дві різні події, і Киргизстан зараз дуже чітко відтіняє те, що відбувається в Білорусі. На тлі того, що відбувається в Киргизії, білоруські події - "карнавал", - сказав політолог.

І зазначив, що Україна навряд послужила прикладом як для Білорусі, так і для Киргизії.

"Для Киргизстану точно ні (не послужила прикладом - ред.), у них традиція протестувати розвивалася самостійно, там своя специфіка, і я не бачу передумов говорити, що вони переймали досвід української радикальної опозиції. У Білорусі ж навіть опозиція заперечує придатність українського, і тим більше киргизького, сценаріїв. Вони не раз заявляли, що "не хочуть, як в Україні". Там у них свої мирні карнавали", - пояснив політолог.

І помітив, що на відміну від Білорусі, в Киргизії не минуло й доби, як були захоплені парламент, уряд і комітет національної безпеки.

APnews також писав, що В Киргизстані ЦВК скасувала результати виборів, які викликали масові протести.

Читайте також:
Чи буде восени "третій Майдан"? Політологи пояснили, що може стати каталізатором нової революції в Україні

Новини партнерів

Володимира Кличка можуть включити до Міжнародної зали слави боксу
Зеленський звільнив директора "Укроборонпрому" Абромавичуса та призначив іншого