У Києві експрес-тести на коронавірус будуть проводити в аеропортах

Фото: Аеропорт
Читать на русском

Столична влада замовила обладнання для проведення експрес-тестів на коронавірус і планує встановити його в обох аеропортах Києва.

Влада Києва замовила обладнання для проведення експрес-тестів на коронавірус і планує встановити його в обох аеропортах Києва. Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко у ефірі одного з українських телеканалів.

Також Кличко зазначив, що Київ передав Міністерству охорони здоров’я 100 костюмів біологічного захисту для українських медиків, які працюватимуть із пацієнтами з підозрою на коронавірус.

“На рівні МОЗу, держави ось цих костюмів захисних не було. Місто Київ передало 100 спеціальних костюмів захисту міністерству. Це підтвердження слів, що тут лунали: політики протидії й запобіганню поширення коронавірусу на рівні держави, на жаль, немає”, - сказав мер Києва.

Він також зазначив, пасажирам, у яких виявили високу температуру або ознаки можливого захворювання, завдяки обладнанню, що замовили, зможуть зробити тест на коронавірус безпосередньо в аеропорту.

“Ми замовили обладнання для експрес-тестів, за допомогою яких протягом 30-40 хвилин можна отримати результати діагностики. Я доручив, щоб таке обладнання встановили у “повітряних воротах” Києва - в Борисполі та Жулянах. Аби оперативно виявляти людей з підозрою на коронавірус”, - додав Кличко.

Зі слів Кличка також стало відомо, що в столиці проводять теоретичну підготовку медиків, а 28 лютого в одній з лікарень відбулися й практичні навчання з виявлення коронавірусу та проведення протиепідемічних заходів. У навчаннях взяли участь медики, рятівники, поліція та представники органів місцевої влади.

Кличко зазначив, що столична влада проводить заходи із запобігання поширенню коронавірусу. Увесь комунальний громадський транспорт столиці перед виходом на лінію щодня обробляють дезінфікуючими засобами. Також у 7 столичних лікарнях облаштували бази для госпіталізації пацієнтів з підозрою на вірус Covid-19. Усього розгорнуто майже 500 ліжок - для дорослих, дітей та вагітних.

Як повідомляв APnews раніше, опублікувано перелік європейських країн за даними ВООЗ, де немає коронавірусу.

Новини партнерів

Звіт ДБР: у відомстві перебуває 51 кримінальне провадження по "справах Майдану"
Пентагон підписав угоду на виробництво Javelin для України