У Києві зросте вартість проїзду у транспорті: що буде з цінами на таксі

У Києві зросте вартість проїзду у транспорті: що буде з цінами на таксі
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews опитала найбільш популярні служби виклику авто столиці і, на наше здивування, вони з підняттям цін не поспішають.

Мер Києва Віталій Кличко анонсував різке подорожчання цін на проїзд у столиці - очікується, що тарифи піднімуть у 2,5 рази (з 8 грн до 20 грн). І хоча Кличко вже встигнув "дати задню" і пообіцяти, що до квітня 2022 року ціни на проїзд підніматися не будуть, готуватися до цього все ж варто.

Так, наприклад, приватні перевізники вже заявили, що піднімуть ціни на проїзд у маршрутках слідом за комунальним транспортом. А що ж буде з цінами на таксі?

Редакція APnews опитала найбільш популярні служби виклику авто столиці і, на наше здивування, вони з підняттям цін не поспішають.

Так, у компанії Bolt заявили, що не планують підвищувати тарифи найближчим часом. Кажуть, що ціна проїзду у громадському транспорті міста не впливає на ціноутворення сервісу таксі Bolt. Як нам пояснив керівник напряму замовлення поїздок компанії Сергій Павлик, компанія визначає базовий тариф, а потім до нього додаються інші коефіцієнти.

"Ціна на послуги нашого сервісу формується на основі багатьох факторів: до базового тарифу додаються тривалість й кілометраж окремої поїздки, а також динамічні коефіцієнти.

Якщо в певній локації спостерігається підвищений попит на цю послугу і не вистачає водіїв, то в дію вступають власне динамічні коефіцієнти ― ціна на поїздку зростає. Це спонукає інших водіїв, що перебувають неподалік, виїхати до району підвищеного попиту. Щойно у вищезазначеному районі заявиться достатня кількість водіїв, ціна почне знижуватися і стане наближеною до базового тарифу.

На вартість поїздки також впливають погані погодні умови, затори на дорогах тощо", - розповів Сергій Павлик.

Аналогічні плани мають і в компанії Uklon. Кажуть, що їхній сервіс онлайн-замовлення авто самостійно не піднімає та не регулює тарифи штучно чи вручну.

"Система ціноутворення в нашому додатку автоматизована і залежить від попиту, кількості вільних машин і інших зовнішніх факторів, таких як погода, наприклад. У непікові години тарифи прогнозуються на звичному рівні. Також в додатку існує можливість скористатися бігунком зниження ціни, але тоді тривалість очікування авто може зрости", - розповіли у прес-службі.

У компанії Uber на наш запит поки не відповіли. Проте оскільки компанії діють на більш-менш однакових умовах, скоріш за все, і в цьому випадку ціни на проїзд у тролейбусах в Києві не позначаться на цінах у службі виклику авто. Принаймні, поки що.

Як відомо, у вівторок, 16 листопада, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що у Києві вирішили підвищити вартість проїзду у комунальному громадському транспорті вдвічі – до 20 гривень за одну поїздку.

Раніше APnews повідомляв, голова ДРС Олексій Кучера заявив, що підняття цін на проїзд у громадському транспорті Києва може бути скасовано. Він нагадав, що перед вирішенням питання підвищення вартості проїзду необхідно обов'язково отримати позицію ДРС.

Новини партнерів

60 нардепів закликають Зеленського не фінансувати за держрахунок ЛГБТ-драму "Мій юний принц"
У киянина зі 147 несплаченими штрафами конфіскували елітний позашляховик - відео