У Києві зараз "солянка" із таблиці Менделєєва: еколог назвав три причини критичного стану повітря

У Києві зараз "солянка" із таблиці Менделєєва: еколог назвав три причини критичного стану повітря
Ексклюзив
Читать на русском

За словами еколога Володимира Борейка, в області відбувається близько 120 - 250 пожеж щоденно, а через північний вітер все пішло на Київ.

Станом на п’ятницю, 17 квітня, Київ - місто із найбруднішим повітрям у світі з індексом забруднення 380, як свідчить світовий рейтинг. Днем раніше показник становив 410. Це більше, ніж у двічі перевищує рівень забруднення повітря Китаю.

В свою чергу, мер столиці Віталій Клично запевняв, що показники в нормі.

Еколог Володимир Борейко в ексклюзивному коментарі APnews прокоментував ситуацію із забрудненням повітря у Києві.

"Якщо мер Києва Віталій Кличко й надалі брехатиме, він навряд чи залишиться на своєму посту. У нас зараз ситуація дуже небезпечна, тому що індекс забруднення десь приблизно 350, вчора був 410. Сьогодні Київ на другому місці після Китаю. Це сажа, пил, CO, CO2 і NO2 – практично таблиця Менделєєва, така собі «солянка» із шкідливих речовин", - наголосив еколог.

На думку Борейка, однією із причин такого стану навколишнього середовища є припинення державного фінансування лісгоспів, у зв’язку з чим у країні немає достатньо коштів, щоб ДСНС своєчасно виконувала свої обов’язки.

"Стосовно того, звідки все це взялося, то перш за все виною всьому – брак управлінських рішень. В свій час Гройсман і Яценюк зняли лісові господарства з державного фінансування. Тепер, у зв’язку із цим, у держави немає грошей на бензин, пожежників і на пожежні машини, у ДСНС не вистачає людей і техніки, щоб належним чином виконувати свої прямі обов’язки.

Зараз в області відбувається близько 120 - 250 пожеж щоденно. Через північний вітер все пішло на Київ", - зазначив Борейко.

Також еколог пояснив, чому у Києві сталася пилова буря.

"По-друге, що стосується пилу, тут інша ситуація. В області були посадки, але після того, як колгоспи розігнали, їх ніхто не охороняв, через що місцеві мешканці практично все повирубували. Таким чином і з’явилися пилові бурі, як це було у 50-х роках минулого століття. Владі потрібно було посадки підпорядкувати якомусь відомству, охороняти їх, проте цим ніхто не опікувався. Тому і виникла проблема із забрудненням повітря, яку ми маємо на сьогодні", - йдеться у повідомленні.

"Ну і по-третє – це проблема із брехнею нашої влади, яка, замість того, щоб давати правдиву інформацію, продовжує брехати. Людям не дають можливості орієнтуватися, так би мовити, адже коли знаєш правду, ти – озброєний", - наголосив Борейко.

На питання, як кияни можуть убезпечити себе від наслідків забрудненого повітря, еколог відповів:

"А ніяк. Краще за все гільйотину купити. Це системна проблема. Хіба люди не будуть виходити на вулицю, на роботу чи в магазин за хлібом? Сидіти із закритими вікнами теж не варіант. Те, що, як правило, нам рекомендують в таких ситуаціях – неефективно. Системні проблеми не вирішуються, на жаль, на рівні особистості. Вони вирішуються на рівні держави, якій потрібно думати за наслідки управлінських рішень".

Як повідомляв APnews, Київ очолив список міст світу із найбруднішим повітрям.

Новини партнерів

У Києві біля Індустріального мосту утворився величезний провал. Фото
У МОЗ розповіли, що робити українцям без декларації з лікарем під час пандемії коронавірусу