У Києві забрудненість повітря у два-три рази перевищувала норму

У Києві забрудненість повітря у два-три рази перевищувала норму
Читать на русском

Найбільше забруднення було викликане твердими домішками

Голова Укргідрометцентру Микола Кульбіда заявив, що у четвер, 16 квітня, забрудненість повітря в Києві перевищувала допустиму норму у два-три рази. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Кульбіди на брифінгу.

За його словами, Український гідрометцентр та інші гідрометеорологічні організації ведуть постійний моніторинг забруднення на території Зони відчуження та по всій території України.

"Для цього у нас працюють 129 постів спостережень за забрудненням атмосферного повітря в різних містах. У Києві їх 16. І щоденно ми отримуємо свіжу інформацію на приладах, які є перевірені на методиках, які є затверджені. Таким чином, сумніватися в вірогідності інформації саме даних отриманих лабораторним шляхом не можна. Тому ми заявляємо наступне: протягом вчорашнього дня і ночі у місті Києві дійсно спостерігалось високе забруднення атмосферного повітря", - сказав Кульбіда.

Він додав, що найбільше забруднення було викликане твердими домішками.

"Перевищення гранично допустимих концентрацій по всій території міста становило від 2-х до 3-х разів. Така ситуація склалася, загалом, внаслідок значного посилення швидкості вітру до 20-22 м/с. Перенесення ерозії вітрової відкритих ґрунтів, розпаханих ґрунтів. Наступне явище, яке спостерігалось, - погіршення видимості, за рахунок того диму, який надходив разом з тією повітряною масою. Станом на сьогодні можна відмітити наступне, що крім пилу по інших інгредієнтах таких, як двооксид сірки, оксид вуглецю, двооксид азоту, формальдегід, концентрації забруднюючих речовин знаходяться в межах, які характерні для цього періоду року", - уточнив Кульбіда.

Як повідомляв APnews раніше, станом на п’ятницю, 17 квітня, Київ - місто із найбруднішим повітрям у світі з індексом забруднення 380, як свідчить світовий рейтинг.

Новини партнерів

В Укргідрометцентрі розповіли, куди почав переміщуватись смог з Києва
Юрист розповів, чи обмежує "антиспамний" закон права депутатів