У Києві розпочинається опалювальний сезон: що буде з цінами та яка ситуація в інших містах

У Києві розпочинається опалювальний сезон: що буде з цінами та яка ситуація в інших містах
Читать на русском

Затримати сезон опалення можуть у Луганській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Донецькій областях

З завтрашнього дня, 16 жовтня, у Києві розпочинається сезон опалення. Таке рішення пов’язане з похолоданням, яке очікується вже з наступного тижня.

Про це APnews пише з посиланням на заяву мера столиці.

“Місто ухвалило таке рішення з огляду на середньодобову температуру. За прогнозами синоптиків, з наступного тижня буде похолодання, вночі температура опуститься до 3 -5 градусів тепла”, - наголосив Кличко.

Повідомив, що на повний запуск централізованої системи опалення - протяжністю в 2,7 тисяч кілометрів до майже 12 тисяч будинків - місту потрібно приблизно тиждень.

Що буде з цінами?

Як ми знаємо, ціна на опалення залежить від ціни на газ. Голова Житлового комітету України Олександр Скубченко в коментарі APnews зазначив, що цієї зими повинна бути включена середня ціна на газ, яка діяла минулої зими. Тому й тарифи на опалення повинні бути на рівні тарифів минулого опалювального сезону.

Проте зазначив, що ціну за тепло можуть залишити й колишньою, але при цьому буде введено абонплату. Експерт не виключає, що в сумі ціна за тепло може бути більшою, ніж була в минулому опалювальному сезоні.

Що кажуть в Нафтогазі?

В Нафтогазі зазначили, що КП «Київтеплоенерго» має перед ними заборгованість за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії. Повідомили, що за минулий тиждень збільшилась на 475 млн грн (16,6%), а сумарна заборгованість Київтеплоенерго складає близько 3,3 млрд грн.

При цьому найнижчі показники розрахунків за спожитий природний газ мають підприємства ТКЕ Луганської області — 56%, Дніпропетровської області — 71%, Кіровоградської області — 81%, Івано-Франківської області — 82%, Донецької області — 86%. У цих областях є ризик затримки опалювального сезону, бо розпочати подачу газу без вирішення проблем критичних боргів компанія не має юридичної можливості — це заборонено законодавством України.

“Ми очікуємо від виробників тепла та їх засновників такого ж відповідального ставлення до своїх зобов'язань перед клієнтами та вимогами законодавства”, - заявили у Нафтогазі.

APnews також писав, що Кабмін оновив карантинний поділ регіонів. Харків, Полтава та Івано-Франківськ опинились у “червоній” зоні.

Новини партнерів

Онлайн-подача та нові умови: у МОН розповіли, що зміниться у вступній кампанії 2021
Харків, Полтава та Івано-Франківськ у “червоній” зоні: Кабмін оновив карантинний поділ регіонів