У Києві на "мовному" мітингу відбулися сутички активістів і поліції - онлайн-трансляція

У Києві на "мовному" мітингу відбулися сутички активістів і поліції - онлайн-трансляція
Ексклюзив
Читать на русском

Активісти хотіли принести під будівлю парламенту дрова

У Києві другий день триває мітинг проти зміни до мовного закону під Верховною Радою. Через цього 17 липня поліція посилила заходи безпеки. Про це з місця повідомляє кореспондент APnews.

Так, біля парламенту встановили сцену, звідки по черзі активісти розповідають про небезпеку російської мови. Правоохоронці в свою чергу звернулися до учасників з проханням дотримуватися норм законодавства та не порушувати громадський порядок.

Однак без сутичок не обійшлося. Активісти спробували пронести під будівлю парламенту дрова. Поліція, побоюючись, що дрова підпалять, завадила "порформансу", внаслідок чого стався конфлікт між протестуючими та правоохоронцями. Проте, врешті-решт, активістам вдалося створити свою інсталяцію - невеличкий "вігвам", всередині якого вони помістили димові шашки, які, за їхніми словами, і символізують вогонь.

Активісти розповіли нашому кореспонденту, що будуть стояти тут стільки, скільки буде потрібно. Тому цілком ймовірно, що це не останній день протесту.

Інших конфліктних ситуацій станом на 11:00 на мітингу не було. Про те, що відбувається по Радою зараз, дивіться в прямому ефірі кореспондента APnews. Про те, як мітинг пройшлов вчора, ми писали тут.

Читайте також:

Нагадаємо, народний депутат з "Слуги народу" Бужанський подав законопроект № 2362. Згідно з яким пропонується врегулювати норми вивчення предметів шкільної програми російською мовою і мовами національних меншин, а також зняти дискримінаційні квоти по відношенню до окремо взятих мов. Законом планується ввести норму, згідно з якою "перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою освітнього закладу з урахуванням особливостей мовного середовища".

Після цього, заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в понеділок, 13 липня, закликав внести законопроект № 2362 щодо навчання українською мовою в навчальних закладах до порядку денного після того, як його відхилив комітет Верховної Ради.

Також раніше в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" Бужанський заявив:

"Прийняти закон №2362, яким перехід російськомовних шкіл синхронізується з перекладом інших шкіл, припустимо, польських, румунських, на українську мову. Мова про те, що у нас подвійні стандарти. Ці повинні перейти зараз, а ці через два роки. А чому? У нас громадяни якихось різних сортів? У нас є одні громадяни, є інші? Я вважаю це несправедливим, карантин дуже сильно мене відкинув в цьому питанні, я його зрушив. Але я сподіваюся, що до канікул встигну випхати це питання в зал, а там весна покаже, хто де крав. Я хочу подивитися, хто за це не проголосує, хто скаже: "Я згоден на те, щоб була несправедливість і далі".

У МОЗ назвали умову відкриття кордонів ЄС для українців
В Україні встановлять ще 300 камер для фіксації порушень ПДР

Новини партнерів