У Києві можуть декомунізувати «Батьківщину-Мати» - заява

У Києві можуть декомунізувати «Батьківщину-Мати» - заява
Читать на русском

Демонтаж може обійтися у кілька мільйонів гривень.

Глава Українського інституту національної памя'ті Антон Дробович допустив декомунізацію монумента Батьківщини-Мати в Києві. Про це повідомляє APnews з посиланням на ТСН.

За словами чиновника, до пандемії він зустрівся з фахівцем по роботі на висоті. Останній заявив, що його компанія готова взятися за демонтаж радянських символів на монументі "Батьківщина-Мати". Більш того, активіст знає меценатів, які можуть профінансувати згадані роботи.

Однак для цього потрібен дозвіл.

"Кабінет міністрів повинен дати розпорядження на цю тему, відповідно тоді у Національного музею історії України у Другій світовій війні з'являться правові підстави починати цю історію. Тому що сам монумент розташований на території музею", - заявив глава інституту нацпам'яті Антон Дробович.

Вже після проведення цих процедур повинен бути розроблений проект.

"Потрібно виділити кошти. Все це може бути здійснено або державою, або благодійниками. Очевидно, що зараз в умовах карантину навряд чи буде державне фінансування на демонтаж, тому що потрібно життя людей рятувати. Однак в цілому механізм є. Це можливо і технічно, і політично ", - додав чиновник.

Довідка

Батьківщина-Мати - монументальна скульптура у центрі Києва, присвячена солдатам Червоної Армії. Встановлена у 1981 р. Висота монумента - 102 метри, вага - 450 тонн.

Раніше APnews повідомляв, перейменуванням по СРСР: Топ-5 найвідоміших об'єктів декомунізації.

Новини партнерів

Шанс на реванш для Каштру: прогноз на матч Ліги Чемпіонів "Шахтар" - "Інтер"
Аудит МОЗ ніхто не проводив, ніхто не дізнається, скільки ми втратили - політолог