У Києві діяла куратор "групи смерті" - вона намагалась схилити до самогубства 13 дітей

У Києві діяла куратор "групи смерті" - вона намагалась схилити до самогубства 13 дітей
Читать на русском

Було затримано дівчину, яка на даний момент перебуває на лікуванні, у неї психічні відхилення

"Групи смерті" з'явилися в Україні близько 5 років тому. Першу таку групу виявили в Києві в 2017 році, в неї входили студенти. Вони змушували неповнолітніх до вчинення самогубства під виглядом гри в соцмережах.

Про це APnews пише з посиланням на коментар начальника управління ювенальної превенції Нацполіції Лариси Зуб “Апострофу”.

“В лютому 2017 року за адміністрування груп смерті затримали студентів з Києва”, - розповіла вона.

За словами фахівця, зараз такі ігри в соцмережах активізувалися. Нещодавно навіть було затримано дівчину, яка була куратором однієї з таких “розваг”. Вона намагалася схилити до самогубства 13 дітей.

"Це не нові ігри, просто періодично вони активізуються. Наприклад, не так давно була виявлена дівчина, яка була куратором однієї з таких ігор, і втягнула 13 дітей в спілкування, пов'язане зі схилянням до вчинення суїциду. На даний момент вона перебуває на лікуванні, у неї психічні відхилення", - зазначає Лариса Зуб.

У поліції також зазначили, що за минулий рік було скоєно 137 завершених суїцидів серед дітей від 8 до 17 років. Найбільше суїцидів скоюють діти від 14 до 17 років. Частіше - хлопчики, вдвічі рідше - дівчата.

Пояснюють, що нерідко встановити справжню причину самогубства не вдається, бо буває так, що дитина не залишає записок, а поліцейські не знаходять передумов до того, що на дитину психологічно впливали.

Серед найпоширеніших причин у поліції називають конфлікт з дорослими або однолітками, булінг в школі, нерозділене кохання, а також сумнозвісні "групи смерті" в мережі, які діють вже близько 5 років.

Раніше APnews писав, що поліція почала ставити на облік дітей через булінг: туди можуть потрапити навіть 3-річні.

Читайте також:
Причина ховається глибше TikTok. Психолог пояснила, як вберегти підлітків від смертельних інтернет-ігор

Новини партнерів

Топ-фігуранта справи ПриватБанку зняли з чартеру під час спроби вильоту з України, - фото
Нардеп "Слуги народу" Беленюк заявив, що може визначати хворих COVID-19 по запаху