У Києві бійцівський пес на смерть загриз собаку: адвокат пояснив, що йому загрожує та як себе захистити

У Києві бійцівський пес на смерть загриз собаку: адвокат пояснив, що йому загрожує та як себе захистити
Ексклюзив
Читать на русском

Насправді штраф передбачено невеликий, проте можна домогтися конфіскації небезпечної собаки

Резонансний випадок нападу бійцівського пса на іншу собаку, який стався у Києві, на жаль, не перший і не единий. Проте дуже часто жертви нападу не можуть домогтися покарання для свого кривдника, хоча й мають на це право.

Про те, як покарати хазяїна тварини, яка напала на вас чи вашого улюбленця - редакція APnews запитала в адвоката юридичної компанії "Альянс Правових сил" Юрія Рожкова.

Так, фахівець підкреслив, що Законодавство України передбачає відповідальність за порушення правил тримання собак та котів. Зокрема, Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність за вигул собак без повідків і намордників, або приведення в громадські місця чи вигул домашніх улюбленців в невідведених для цього місцях.

"У випадку з цим конкретним нападом - хазяїна, звичайно, можна притягти до адміністративної відповідальності хоча б за те, що його собака був без наморднику, хоча й на повідку. Якби він був у наморднику, то не розірвав би на смерть іншого собаку", - наголосив адвокат.

Пояснив, що відповідальність за вищевказані дії передбачена у вигляді штрафу, який становить від 17 грн. до 51 грн. А за аналогічні дії, які спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а також, якщо ці дії мають систематичний характер і повторюються протягом одного року з дня складання останнього протоколу, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 51 грн. до 85 грн. з конфіскацією тварин. (ст. 154 КУпАП).

"Власники собак мають розуміти, що за дії їх домашніх улюбленців відповідають саме вони, так як Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» ст. 9 встановлено, що фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин", - сказав Юрій Рожков.

Що треба знати власникам тварин і про власників тварин?

Адвокат наголосив, що власник домашнього улюбленця має забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання, це регламентує ст. 22 вищевказаного Закону.

Вигул собак без намордника та повідка дозволяється лише в спеціально обладнаному місці. Ба більше, вигулювати домашніх тварин має право особа, яка досягла 14 річного віку.

Контролювати це мають поліцейські - вони мають здійснювати нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення норм чинного законодавства.

Як покарати нападника?

Юрій Рожков порадив документувати за допомогою фото/відео фіксації як сам факт вигулу домашнього улюбленця поза межами спеціально обладнаного майданчика. Також документувати за допомогою фото/відео фіксації факт появи власника домашньої тварини в громадських місцях без засобів безпеки, а саме намордника та повідка.

"Після чого викликайте поліцію, та вимагайте складання адміністративного протоколу, долучаючи до матеріалів справи підтвердження факту порушення діючого Законодавства. Це потрібно робити для попередження більш тяжких наслідків, а якщо такі тяжкі наслідки настали, подавати заяву про скоєння кримінального правопорушення та притягувати до кримінальної відповідальності", - наголосив адвокат.

Додав, що минулого року його команді вдалося покарати власницю двох бійцівських собак, які напали на жінку. За рішенням суду вона сплатила штраф у розмірі 85 грн, оплатила судовий збір (420 грн), а також в неї забрали обох тварин.

Читайте також:
Поліція взялась за чоловіка, чий бійцівський пес на смерть загриз собачок: йому загрожує в'язниця

Новини партнерів

"Комуняцькі загони" і "любителі фюрерів": Дробович гостро засудив марш на честь дивізії СС "Галичина"
"Слуга народу" готує заяву про скандал з зігуванням на марші СС "Галичина" в центрі Києва