У Харкові хочуть поставити Кернесу пам'ятник та назвати його ім'ям станцію метро й проспект

У Харкові хочуть поставити Кернесу пам'ятник та назвати його ім'ям станцію метро й проспект
Читать на русском

Ігор Терехов зазначив, що всі деталі ще обговорюються

Архітектори в Харкові приступили до вибору місця, де встановлять пам'ятник Геннадію Кернесу, а також планується назвати його ім'ям проспект та станцію метро. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова.

"Що стосується пам'ятника. Ми зобов'язані зробити все, щоб в Харкові з'явився пам'ятник Геннадію Кернесу - це наш святий обов'язок. Сьогодні я дав завдання архітекторам, щоб вони вибрали кілька локацій для пам'ятника. Ми винесемо це питання на широкий загал, всі городяни повинні взяти участь в обговоренні, де поставити пам'ятник", - зазначив чиновник.

При цьому він уточнив, що невідомо, як виглядатиме пам'ятник, тому що думки різні, в тому числі й у сім'ї мера. За його словами, в Харкові мають намір привласнити ім'я Кернеса одному з проспектів та станції метро.

"Ми поки не будемо поки що говорити: чи буде це нова станція або перейменують. Але те, що вона з'явиться - це наш святий обов'язок", - пояснив Терехов.

Крім того, 30 грудня відбудеться сесія міської ради, на якій будуть вирішуватися питання бюджету. Очікується, що Кернесу посмертно присвоять звання почесного громадянина Харкова.

Як раніше повідомляв APnews, на сайті президента України з'явилася петиція з вимогою присвоїти Геннадію Кернесу звання Героя України.

Новини партнерів

В Україні створили єдиний тест для виявлення COVID-19 та грипу
Заступник голови ОПУ Олег Татаров прийшов на допит до НАБУ