У Канаді знайшли останки 215 дітей на території колишнього інтернату, серед загиблих 3-річні малюки

У Канаді знайшли останки 215 дітей на території колишнього інтернату, серед загиблих 3-річні малюки
Читать на русском

В момент вбивства всі школи-інтернати фінансувалися урядом і були під керівництвом церков з 1870-х років. Всього по всій Канаді було понад 130 установ, останню школу закрили в 1996 році

У Британській Колумбії, Канада, виявили останки 215 дітей на території колишньої школи інтернату - всі вони входили в групу корінних народів країни.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Newsweek.

Представник Індійської групи Камплупса, уряд корінних народів в Канаді, Розанна Казимир повідомила, що останки були знайдені на території колишньої школи-інтернату Kamloops в ці вихідні, 22-23 травня.

Їх виявили за допомогою фахівця, який використовував спеціальний радар для виявлення останків. Серед числа дітей, чия смерть не була офіційно задокументована, були загиблі у віці трьох років.

Розанна Казимир повідомила, що далі буде проводитися експертиза і бесіда з громадами, діти яких відвідували школи. Уряд корінних народів планує залучити Королівський музей Британської Колумбії та інших осіб для розкриття будь-яких наявних записів про смерть дітей.

Свою допомогу в справі запропонував міністр корінних народів Канади Марк Міллер. Національний глава Асамблеї корінних народів Канади заявив, що масові могили на територіях колишніх шкіл-інтернатів - не новина, але підкреслив, що "кожен раз боляче дізнаватися про таке".

За даними Комісії з встановлення істини та примирення Канади, в момент вбивства всі школи-інтернати фінансувалися урядом і були під керівництвом церков з 1870-х років. Всього по всій Канаді було понад 130 установ, останню школу закрили в 1996 році.

Повідомляється, що щонайменше 150000 дітей, які належать до груп споконвічно корінних народів Канади, інуїтів і метисів, відвідували школи-інтернати, в яких ретельно придушували їх культурну та релігійну самобутність, "вклинюючи" дітей в "біле християнське суспільство".

Найчастіше дітей насильно забирали з сімей, а в самих "школах" піддавали суворій дисципліні, голоду, фізичному, емоційному та сексуальному насильству. Строго заборонялося говорити на рідній мові та практикувати культуру.

На цей момент невідомо, скільки всього дітей загинуло в таких установах. Комісії по встановленню істини та примирення вдалося встановити, що мінімум 4100 учнів померли від хвороб або нещасних випадків. І це тільки ті, чиї смерті були офіційно задокументовані.

За даними Комісії з встановлення істини та примирення, школа Камлупс була відкрита в 1890 році при римсько-католицької адміністрації. Це була найбільша школа в системі шкіл-інтернатів з піковим зарахуванням в 500 студентів на початку 1950-х років.

Повідомляється, що нехтування та жорстоке поводження установи призвели до того, що деякі діти скоїли самогубство. Багато хто намагався втекти, але були спіймані та покарані. Студенти також страждали від епідемії туберкульозу, через погані санітарні умови, переповненості, недоїдання, неадекватного одягу, а також відсутності фінансування та медичної допомоги. Саму школу закрили в 1978 році.

Формальні вибачення за систему шкіл-інтернатів були видані у 2008 році Стівеном Харпером - тодішнім прем'єр-міністром. Джастін Трюдо, нинішній прем'єр-міністр, також вибачився у 2017 році, назвавши школи "темним і ганебним розділом" в історії Канади.

Раніше APnews також повідомляв, у Сальвадорі колишній коп вбив і закопав 40 жінок на задньому дворі.

Новини партнерів

Українців, які перенесли операцію на серці в Білорусі, повернуть додому літаком "Червоного хреста" - Радуцький
Радуцький про вакцинацію на кордоні Білорусі: "Супутник V" - не визнаний ВООЗ та Єврокомісією, нехай люди думають