У Канаді експертиза не підтвердила умисне знищення літака МАУ в Ірані - ЗМІ

У Канаді експертиза не підтвердила умисне знищення літака МАУ в Ірані - ЗМІ
Читать на русском

При цьому Іран не надав достовірне пояснення того, чому літак взагалі збили.

У Канаді завершила роботу офіційна судово-медична експертиза падіння літака МАУ. Про це APnews повідомляє з посиланням на інформацію від канадського громадського мовника CBC News.

За підсумками експерти нібито не змогли виявити підтвердження того, що літак був збитий навмисно. Втім, одночасно з цим відзначається, що в Ірані так і не змогли вірогідно пояснити причину, по якій військові збили літак.

"Беручи до уваги сукупність доступної інформації, судово-медична команда прийшла до висновку, що ряд вчинків і бездіяльності іранської цивільної і військової влади привів до небезпечної ситуації, при якій раніше певні ризики були недооцінені і не враховані", - нібито йдеться в звіті.

Також експертиза показала, що влада Ірану своїми діями піддали небезпеці не тільки рейс PS752, а й інші цивільні літаки. Відповідно, Канада може ввести санкції проти Ірану.

Нагадаємо, що іранські військові збили літак МАУ 8 січня 2020 го року. Влада ісламської республіки офіційно заявили, що катастрофа сталася через помилку оператора ППО. Нібито український цивільний борт помилково визначили як "ворожу ціль". В результаті загинули 176 осіб.

Раніше APnews повідомляв, що Іран пообіцяв Україні доступ до справи про збитий літак МАУ. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора. Також ісламська республіка пообіцяла виплатити 100% компенсації сім'ям загиблих до рішення суду.

Новини партнерів

У Pfizer і Moderna додадуть попередження про ризики запалення серця: в США вже 323 випадки
Екс-главу "Води Донбасу" судитимуть за фінансування тероризму