У Кабміні пояснили ріст цін на продукти і послуги "платою за оздоровлення економіки"

У Кабміні пояснили ріст цін на продукти і послуги "платою за оздоровлення економіки"
Читать на русском

Ціни на товари та послуги для українців будуть зростати цього року активніше, ніж минулого.

В Україні цього року ще на 10% зростуть споживчі ціни на товари та послуги для громадян. Як пояснили у Мінекономіки, така інфляція є "платою" за "оздоровлення" української економіки, яка багато втратила через пандемію і карантин.

Про це йдеться в огляді інфляції, опублікованому на сайті відомства, передає APnews.

Повідомляється, що ціни на товари та послуги для українців будуть зростати цього року активніше, ніж минулого. Пояснюється інфляційна активність діями чинника зовнішніх цін, в тому числі на енергоносії, високою витратною складовою через динаміку цін виробників і чинником реалізації відкладеного попиту.

"Наразі вже варто констатувати певний злам тенденцій у ціноутворенні на внутрішньому ринку, та, вірогідно, наявність ознак так званої "інфляційної втоми", коли динаміка більшості цін, можливо тимчасово, але вичерпала потенціал зростання. Але, навіть на такому фоні, поточний тренд світових цін на енергоносії унеможливлює суттєве загасання інфляційної динаміки до кінця поточного року й на початку наступного", - пояснили у відомстві.

При цьому у відомстві додали, що "така динаміка не може розглядатися як будь-яка загроза для економіки в цілому та для прискорення, власне, споживчої інфляції в подальшій перспективі. Тобто інфляцію 2021 року варто розглядати як цілком обумовлену "плату" за "оздоровлення" економіки на тлі значних втрат низки галузей упродовж карантину".

У Кабміні пояснили ріст цін на продукти і послуги "платою за оздоровлення економіки"

Як повідомляв APnews, ріелтор розповів, чому злетіли ціни на житло та до чого готуватися.

Новини партнерів

Про все забув: "пермський стрілок" Тимур Бекмансуров прийшов до тями
У Росії розбився гелікоптер ФСБ