Позачергово вакцинувати будуть тих, хто записався на щеплення в "Дії"

Позачергово вакцинувати будуть тих, хто записався на щеплення в "Дії"
Читать на русском

Таким чином планують пришвидшити темпи вакцинації.

Кабмін розглядає можливість пришвидшення вакцинації тих громадян, які стали у чергу на щеплення через додаток "Дія".

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на селекторній нараді з президентом Володимиром Зеленським.

Шмигаль доручив главі МОЗ Максиму Степанову внести відповідні зміни до плану вакцинації.

"За результатами наради під головуванням глави держави Денис Шмигаль доручив міністру охорони здоров'я Максиму Степанову внести зміни до плану вакцинації, які дадуть змогу якнайшвидше вакцинувати громадян, що записались на щеплення через портал «Дія»", - йдеться в повідомленні ОП.

Що не так з вакцинацією в Україні?

Міністерство охорони здоров’я ще на початку року розробило дорожню карту вакцинації проти коронавірусу:

  • січень-квітень 2021 року - медики, які працюють з хворими на коронавірусну хворобу, мешканці та працівники будинків для людей похилого віку, військовослужбовці ООС (367 тис. людей);
  • квітень-червень 2021 року - інші медики, люди віком від 80 років, соціальні працівники (2,5 млн людей);
  • червень-вересень 2021 року - люди віком від 65 до 79 років, працівники ДСНС, поліції, Нацгвардії, СБУ, військовослужбовці ЗСУ, вчителі та працівники сфери освіти (7,2 млн людей);
  • вересень 2021 - березень 2022 року - люди віком 60-64 роки, дорослі з супутніми захворюваннями, ув'язнені та працівники місць обмеження волі, інші категорії населення, які знаходяться в групі ризику (11 млн людей).

Вакцинація в Україні майже одразу пішла не за планом, тому що вакцину було доставлено лише 23 лютого. Щеплювати українців почали із затримкою у місяць.

Крім того, у МОЗ обіцяли, що першою в Україну доставлять американську вакцину Pfizer, однак ми отримали препарат індійського виробника CoviShield, який є аналогом шведсько-британської вакцини AstraZeneca. У зв’язку з цим багато медиків, яких мали щепити у першу чергу, почали відмовлятися від вакцинації.

МОЗ після масових відмов прийняло рішення про розширення кола осіб, які отримають щеплення від COVID-19 за рахунок залишкових доз. Для популяризації компанії в перелік включили лідерів громадських думок, діячів культури, спорту, лідерів релігійних громад тощо.

Зараз Україна, за даними МОЗ, перебуває на другому етапі вакцинації. Це означає, що щеплення мають робити сімейним лікарям та людям віком від 80 років. За прогнозами черга до пенсіонерів має дійти 29-30 березня.

Як потрапити у списки на вакцинацію?

Записати на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу можна кількома шляхами:

  • через додаток "Дія" на смартфоні;
  • портал "Дія";
  • через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я за номером 0-800-60-20-19;
  • через сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію.

Записувати на вакцинацію не потрібно: працівникам сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери; працівникам чи мешканцям спеціалізованого закладу (інтернати, будинки для літніх людей тощо); військовослужбовцям; працівникам критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України). Всі ці категорії щеплять за планом МОЗ.

У випадку, якщо ви не належите до жодної з цієї категорій, записатися на вакцинацію від коронавірусу необхідно самостійно будь-яким зручним способом.

Як повідомляв APnews раніше, Степанов озвучив плани щодо кількості вакцинації українців до літа.

Новини партнерів

Кабмін переведе міністрів на дистанційну роботу через локдаун
"Водій раптово помер": на Чернігівщині маршрутка з пасажирами злетіла з дороги у паркан