У Кабміні підтримали перехід кримськотатарської мови на латиницю

У Кабміні підтримали перехід кримськотатарської мови на латиницю
Читать на русском

В якості основи використовувалося рішення кримськотатарського парламенту від 1993 го року.

Проєкт постанови про перехід кримськотатарської мови на латинський алфавіт схвалили в уряді. Про це APnews повідомляє з посиланням на рішення урядового комітету з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, соціальній політиці та у справах ветеранів.

Представники цього комітету схвалили проєкт постанови "Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки". У запропонованому варіанті алфавіту 31 буква, а як основа проєкту використовувалося рішення Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993-х років.

Також в повідомленні повідомили, що перехід кримськотатарської мови на латиницю підтримали Меджліс, а також "абсолютна більшість кримськотатарських мовознавців, педагогів-практиків і видавців".

Крім цього більшості проєкт узгоджували з фахівцями Інституту сходознавства імені Кримського НАН України, Інституту мовознавства імені Потебні НАН України, Інституту філології Київського національного університету імені Шевченка, Таврійського національного університету імені Вернадського та інших. Втім, остаточне рішення щодо цього проєкту повинні прийняти в Кабміні.

Раніше APnews повідомляв, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що українцям варто позбутися кирилиці і перейти на латиницю. Також APnews зібрав реакцію політиків на пропозицію Данілова перейти на латиницю.

Новини партнерів

Немає приводів для оптимізму: у КМДА оцінили ймовірність введення локдауну у Києві
На Донбасі ворог обстріляв Щастя, ОГП кваліфікувала справу як порушення законів та звичаїв війни