У ДСНС розповіли, чому вже кілька днів не можуть впоратися з пожежею в Чорнобильській зоні

У ДСНС розповіли, чому вже кілька днів не можуть впоратися з пожежею в Чорнобильській зоні
Ексклюзив
Читать на русском

Співробітники ДСНС виявляють нові осередки загоряння під час обльотів

Боротьба з вогнем в Чорнобильській зоні ускладнюється тим, що у пожежі не один, а кілька вогнищ на великій території. Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомила прес-секретар ДСНС в Київській області Вікторія Рубан.

"По-перше, це гасіння великої площі. По-друге, там кілька вогнищ загоряння. Вогонь не єдиним фронтом, а кількома осередками. Під час обльотів виявляють нові осередки загоряння, тому і гасіння відбувається в декількох місцях", - зазначила Рубан.

При цьому вона вказала, що життю і здоров'ю рятувальників, які працюють в Чорнобильській зоні, нічого не загрожує. За словами Рубан, на місці інциденту проходить постійна ротація.

"Ліквідація пожежі в Чорнобильській зоні ще триває. Зараз там ще два центри загоряння, тому співробітники ДСНС ще працюють. Коли працювали наші співробітники в перший день, де було перевищення радіаційного фону, відповідно до вимог екоцентру, проходила ротація співробітників. Вони не працювали більше, ніж треба, щоб не було шкоди для здоров'я, тому проводилася ротація. Всі необхідні норми були дотримані. Зараз в місцях, де загоряння, радіаційний фон не перевищено", - запевнила спікер ДСНС.

Варто відзначити, що причиною загоряння вважають діяльність людини, тому на місце інциденту виїжджала слідчо-оперативна група. Крім того, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 270 "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки" Кримінального кодексу України.

Як раніше повідомляв APnews, співробітники ДСНС продовжують гасити два вогнища в Чорнобильській зоні відчуження. За допомогою авіації скинули 174 тонни води.

Новини партнерів

Підпалив задля забави: поліція відшукала палія Чорнобильської зони відчуження
Понад 40 медиків захворіли на коронавірус у Тернопільській області