У грудні Юпітер та Сатурн вперше за 200 років утворять "подвійну планету"

У грудні Юпітер та Сатурн вперше за 200 років утворять "подвійну планету"
Читать на русском

Наступного разу Юпітер і Сатурн зійдуться в 1 лінію 15 березня 2080 року та у 2400 році

Астрономи Університету Райса розповіли про унікальне явище, за яким жителі всієї планети зможуть спостерігати після заходу сонця 21 грудня 2020 року. Юпітер і Сатур утворюють "подвійну планету", про це повідомляє APnews з посиланням на видання Televisa News.

21 грудня відбудеться унікальна подія з часів середньовіччя. Юпітер і Сатурн наблизяться один до одного і представлять собою подвійну планету. З 16 по 25 грудня вони будуть перебувати на відстані діаметру повного місяця.

"Астрономічне явище" подвійної планети між Юпітером і Сатурном відбувається досить рідко - раз на 20 років, але унікально саме тому, що вони вперше будуть настільки близькі один до одного. Наступного разу це буде можливо тільки в 4 березня 1226 року, тоді їх відстань один з одним скоротитися ще більше ", - розповів Патрік Хартіган, астроном Університету Райса.

Вночі 21 грудня можна буде побачити не тільки зближення Юпітера і Сатурна, а також інші планети і їх супутниками за допомогою телескопів. Незважаючи на те, що спостерігати за цим унікальним явищем можна буде з будь-якої точки світу, найбільше пощастить жителям екваторіальних країн.

Поєднання планет буде досить яскравим тому відсутність погану погоду допоможе побачити їх світло в сутінках ночі.

"Чим ближче Ви до півночі - тим менше часу зможете спостерігати за з'єднанням планет. Орієнтуйтеся на південно-західну сторону світла, щоб краще роздивитися з'єднання Юпітера з Сатурном ", - порадив астроном.

Жителі Нью-Йорка і Лондона зможуть побачити планети ще ближче до горизонту, приблизно під 7,5 і 5,3 градуса відповідно.

21 грудня кожного року відбувається зимове сонцестояння в північній півкулі - день, коли Сонце проходить під найбільшим кутовій відстані від небесного екватора. Традиційно, день зимового сонцестояння - найкоротший у році, а ніч - найдовша.

Новини партнерів

В Ізраїлі в повітрі загорівся і розбився літак з людьми
"Манчестер Сіті" запропонує Мессі контракт на 10 років