У ГБР спростували інформацію про виклик на допит "вождів Майдану"

У ГБР спростували інформацію про виклик на допит "вождів Майдану"
Читать на русском

Також в Бюро назвали маніпуляціями той факт, що свідки у справі заявили про виклик до допит тільки зараз - напередодні чергової річниці Майдану

Державне бюро розслідувань заявило, що справа про "держпереворот" дійсно розслідується, але всі виклики на допит скасували два тижні під приводом карантинних заходів через епідемію коронавируса.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву ГБР.

Також в Бюро назвали маніпуляціями той факт, що свідки у справі заявили про виклик до допит тільки зараз - напередодні чергової річниці Майдану.

«Напередодні в засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація про виклик на допити в ГБР учасників Революції Переваги з політичних мотивів. Повідомляємо, кримінальне провадження за статтею 109 КК України зареєстровано Офісом Генерального прокурора через виконання рішення суду. Досудове розслідування відповідно до статті 214 КПК України доручено Державному бюро розслідувань. Інформація про політичні мотиви викликів учасників Революції Переваги на допити в ГБР не відповідає дійсності. Підтвердженням маніпуляцій по приурочених зазначених викликів до Дня Переваги та Свободи є те, що допити скасовані ще 2 тижні тому, але свідки про факт викликів заявляють тільки зараз», - заявили у відомстві.

Нагадаємо, 19 листопада низка ЗМІ поширила інформацію про те, що ДБР викликає на допити людей, які були лідерами масових протестів в Києві взимку 2013/2014 років. Зокрема мова йшла про повістках розісланих Олександру Турчинову, Андрію Парубію, Віталію Кличку, Сергію Пашинському, Арсенію Яценюку та Тетяні Чорновіл.

За інформацією APnews, насправді ініціатором допиту 1 став Офіс генерального прокурора, який дав хід виробництва про "держперевороті" під час подій 2013-2014 рр. і доручив ГБР допитати лідерів євромайдан.

Абсолютний антирекорд: в Україні за добу виявили понад 14500 нових хворих на COVID-19
ЄС звинуватив Кремль у спробі підірвати суверенітет України

Новини партнерів