У Гаазький трибунал направили матеріали про Іловайський котел та бої за Донецький аеропорт

У Гаазький трибунал направили матеріали про Іловайський котел та бої за Донецький аеропорт
Читать на русском

Слідчі зібрали інформацію про військові злочини РФ

Україна направила матеріали про Іловайську трагедію та бої за Донецький аеропорт до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора.

Слідчі зібрали інформацію про військові злочини з боку Російської Федерації, а саме факти про вбивства українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року і при обороні Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року.

При цьому в офісі генпрокурора нагадали, що Іловайська трагедія сталася на тлі гуманітарних домовленостей, під час забезпечення в районі Іловайська "зеленого коридору" для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю. В результаті розстрілу загинули 366 українських військових, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 - потрапили в полон, 24 - пропали безвісти.

Крім того, під час боїв за Донецький аеропорт бойовики запросили режим "тиші" для евакуації з поля бою тіл загиблих і поранених, але використовували перемир'я для мінування і підриву позицій ВСУ. В результаті загинули 25 військовослужбовців, 22 - захоплені в полон і один полонений був убитий.

Як раніше повідомляв APnews, Іловайська трагедія в серпні 2014 року сталась через масштабне пряме вторгнення Російської Федерації на територію України.

Пізніше Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру заступнику міністра оборони РФ за захоплення Дебальцеве і "Іловайський котел".

Новини партнерів

Арестович заявив, що Росія знову хоче "перевіряти" українські позиції на Донбасі
П'ятирічний хлопчик, який загинув на Донбасі, знайшов вибухівку у своєму дворі - Арестович