У Франції борці з 5G підпалили вежу та залишили без зв'язку 1,5 мільйона людей

У Франції борці з 5G підпалили вежу та залишили без зв'язку 1,5 мільйона людей
Читать на русском

Спалення вежі "борці з технологіями" назвали операцією "за шум вітру і спів птахів".

У французькому місті Лімож борці з технологіями підпалили вежу 5G та залишили без зв'язку, радіо та телебачення близько 1,5 млн жителів прилеглих районів. Про це APnews пише з посиланням на Le Figaro.

Зазначається, що підпал вежі зв'язку відбувся увечері 11 січня, однак частина користувачів залишаються без послуг вже протягом кількох днів.

Саму пожежу на 230-метровій вежі гасили декілька пожежних бригад, а на відновлення послуг зв'язку знадобиться щонайменше тиждень часу.

Одне з місцевих видань, Le Populaire du Centre, після пожежі отримало лист на електронну пошту від групи людей, які назвали себе "Комітетом за скасування 5G і його світу". У листі "активісти" пишуть, що вони вбачають загрозу у технології 5G та планують з нею воювати.

Спалення вежі вони назвали операцією "за шум вітру і спів пташок". До цього інциденту про групу не чули.

У прокуратурі Ліможа заявили, що підпалена вежа насправді не використовувалася для зв’язку 5G. За фактом підпалу відкрили провадження за "завдання матеріальної шкоди у небезпечний спосіб", а оператори TDF і Orange збираються судитися з хуліганами.

Відповідальний за інфраструктуру оператора радіо й телебачення TDF каже, що для усунення завданої шкоди необхідна "величезна робота" і послуги для клієнтів у повному обсязі стануть доступними не раніше середини наступного тижня.

Як повідомляв APnews раніше, заходи щодо впровадження мобільного зв'язку 5G в Україні триватимуть більше року.

Новини партнерів

У МОЗ анонсували вакцинацію у лютому та розповіли, скільки людей отримають вакцину від COVID-19
У Харкові внаслідок ДТП автомобіль відкинуло на "острівець безпеки", загинув пішохід