У Європі забили на сполох через новий штам коронавірусу "омікрон"

У Європі забили на сполох через новий штам коронавірусу "омікрон"
Читать на русском

Новий варіант коронавірусу почав поширюватися європейськими країнами

Новий штам коронавірусу, який назвали грецькою літерою "омікрон", викликав стурбованість у Європі. У зв'язку з цим влада країн закликала посилити санітарно-гігієнічні заходи.

Про це повідомляє APnews із посиланням на заяву Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC).

Спочатку цей варіант коронавірусу виявили у Південній Африці, де активно розвивається. Він уже просочився до Європи. У Бельгії виявили жінку, яка заразилася цим варіантом коронавірусу, яка раніше відвідувала Африку. Також випадок зараження "омікроном" виявили у Чехії.

Новий варіант вірусу викликає побоювання, тому що немає даних про те, як він впливає на ефективність вакцин. За даними ECDC, "омікрон" має велику кількість мутацій, тому потенційно вважається найнебезпечнішим з усіх відомих варіантів.

У зв'язку з цим влада країн закликала до більш активних санітарно-гігієнічних заходів, у тому числі соціальної дистанції, маскових режимів, а також закликала громадян провітрювати приміщення і часто мити руки.

Крім того, США, Німеччина та низка європейських країн вже відмовляються приймати літаки, що прямують з Африки.

Як раніше повідомляв APnews, у Всесвітній організації охорони здоров'я переконані, що уряди країн світу мають запровадити обов'язкову вакцинацію від коронавірусу для своїх громадян.

Новини партнерів

Вибух у багатоповерхівці Нової Одеси: рятувальники під завалами знайшли жінку (фото, відео)
В Україні в грудні з'являться нові монети: як вони виглядають