У ЄС жорстко засудили Меркель за розмову з Лукашенко – "визнала його легітимним президентом"

У ЄС жорстко засудили Меркель за розмову з Лукашенко – "визнала його легітимним президентом"
Читать на русском

У ЄС заявили, що дії Меркель йдуть врозріз з європейською політикою невизнання Лукашенка як легітимного президента Білорусі.

В.о. канцлерки Німеччини Ангела Меркель потрапила у міжнародний скандал, провівши телефонну розмову з Олександром Лукашенко. І у ФРН, і в інших європейських країнах висловили обурення, заявивши, що таким чином Меркель фактично визнала Лукашенка легітимним.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Deutsche Welle.

У ЄС заявили, що дії Меркель йдуть врозріз з європейською політикою невизнання Лукашенка як легітимного президента Білорусі.

Так, депутат фракції Зелених та член комітету Бундестагу з міжнародних справ Омід Нуріпур (Omid Nouripour) в ефірі радіостанції Deutschlandfunk назвав факт розмови "жахливим сигналом".

Нуріпур підкреслив, що ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі, однак Меркель, провівши цю розмову, фактично зробила це.

Розкритикував розмову також голова комісії з закордонних справ парламенту Естонії Марко Міхкельсон. За його словами, в.о. канцлера ФРН "тим самим визнала Лукашенка легітимним президентом" Білорусі.

"Це було серйозне розчарування, оскільки ми зайняли спільну позицію, що ми не визнаємо Лукашенка главою білоруської держави. Такий контакт Меркель створює досить дивне враження. Крім того, вона зробила це в обхід Польщі, а це дуже сподобалося б (президенту РФ Владіміру) Путіну", - цитує Міхкельсона ERR.

Також на "інцидент" відреагувала віце-прем'єр Польщі Ярослав Качинський. Він в ефірі Polskie Radio зауважив, що "інтернаціоналізація, безумовно, необхідна, але не настільки, щоб вести переговори над нашими головами та робити подібні пропозиції".

Зазначимо, Меркель розмовляла з Лукашенко 15 листопада. Розмова стосувалася "міграційної кризи" на кордонах Білорусі з ЄС.

Варто підкреслити, що це перша розмова лідера однієї з європейських країн із Лукашенком після президентських виборів у серпні 2020 року, результати яких призвели до протестів по країні. Влада відповідала на них репресіями.

Новини партнерів

Зеленського та Єрмака помітили у пабі за пивом – вболівали за збірну України. Фото
Україна витратить 21 млн грн на колючий дріт для кордону з Білоруссю