У ЄС виник конфлікт щодо порятунку економіки, враженої коронавірусом

У ЄС виник конфлікт щодо порятунку економіки, враженої коронавірусом
Читать на русском

Німеччина та Нідерланди заблокували заклики Італії, Іспанії та Франції видати так звані "коронаоблігації".

У Європейському Союзі виник гострий конфлікт між країнами, які найбільше постраждали від коронавірусу, та консервативною північчю блоку щодо того, як найкраще підтримати уражену від пандемії економіку держав.

Про це повідомляє видання Reuters.

У повідомленні йдеться, що лідери ЄС на онлайн-саміті у четвер, 27 березня, не змогли домовитись про масштаби підтримки, надавши два тижні міністрам фінансів єврозони на розробку плану.

Зазначається, що Німеччина та Нідерланди заблокували заклики Італії, Іспанії та Франції видати так звані "коронаоблігації" для фінансування економічної боротьби.

Протягом шестигодинної відеоконференції 27 лідерів Євросоюзу сперечалися щодо створення кредитної лінії з фонду порятунку європейської зони. В результаті, вони доручили міністрам фінансів розробити деталі у найближчі два тижні.

"Деякі країни-члени ... запропонували ці "коронаоблігації". Ми говорили, що це не точка зору всіх країн-членів. І саме тому ESM (Європейський механізм стабільності) є для мене кращим інструментом", - заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

В свою чергу, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, сказав, що ESM стане "останнім засобом", щодо якого все ще потрібно буде узгодити умови, і що Гаага не підтримуватиме спільний борг.

ESM заявив, що кредит для урядів європейської зони може бути доступний до двох років і повинен бути погашений протягом середнього періоду від 5 до 10 років.

Італія, яка найбільше постраждала від спалаху коронавірусу, закликала до необмеженої підтримки її зруйнованої економіки.

"Ми повинні реагувати інноваційними фінансовими інструментами", - наголосив офіс прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте.

Прем'єр-міністр Іспанії, яка є другою найбільш постраждалою країною ЄС, підтримав зусилля Італії.

"Якщо ми зараз не запропонуємо єдину, потужну та ефективну відповідь на цю економічну кризу, не тільки вплив буде сильнішим, але і його наслідки триватимуть довше, і ми поставимо під загрозу весь європейський проект", - додав Санчес.

Як повідомляв APnews, МОЗ розробило чотири сценарії боротьби зі спалахом епідемії.

Новини партнерів

МВФ назвав умови збільшення фінансування України
Одразу дев'ять випадків: у Рівненській області вперше виявили коронавірус