У Дніпрі з’явились оголошення на 150 будинках, де проживають люди з підозрою на коронавірус

У Дніпрі з’явились оголошення на 150 будинках, де проживають люди з підозрою на коронавірус
Читать на русском

У прес-службі мерії Дніпра зазначили, що під’їзди будинків, де проживають люди з підозрою на коронавірус, будуть дезінфікувати частіше, ніж інші

У Дніпрі з’явились оголошення на 150 будинках, де живуть люди, госпіталізовані з підозрою на коронавірус COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на Радіо Свобода.

У прес-службі мерії Дніпра зазначили, що під’їзди будинків, де проживають люди з підозрою на коронавірус, будуть дезінфікувати частіше, ніж інші. Також мешканців забезпечать антисептичними засобами.

Юристка правозахисної групи "Січ" Віталія Серебрянська підкреслила, що такі оголошення порушують права людини. У разі, якщо інфекція справді несе суспільну загрозу, то обробка окремих персональних даних може здійснюватися без згоди людини для запобігання поширенню хвороби, проте тільки обмежене коло осіб повинне мати доступ до таких даних.

"Цими даними можуть користуватись медико-епідеміологічні служби та органи виконавчої влади, наприклад, щоб зробити додаткову дезінфекцію в під’їзді, але в жодному разі не можна поширювати ці дані для загалу. У під’їздах люди часто одне одного знають і людину вирахувати нескладно. Ми радимо людям, якщо вони відчувають дискримінацію через оприлюднення даних, звертатися до регіонального уповноваженого з прав людини або поліції", - вказала вона.

У Дніпрі з’явились оголошення на 150 будинках, де проживають люди з підозрою на коронавірус

Як раніше повідомляв APnews, станом на середу, 29 квітня, в Україні зафіксовано 9866 випадків коронавірусної хвороби, з них 250 летальних, а 1103 пацієнти одужали.

Новини партнерів

Мінфін продав держоблігації на суму, яка дивним чином співпадає з необхідною на виплату "карантинної" 1000 грн пенсіонерам
На уроці 5 класу в "онлайн-школі" вчитель історії наділа на голову каструлю