У Бундестазі провалили голосування за поправки до Газової директиви ЄС

У Бундестазі провалили голосування за поправки до Газової директиви ЄС
Читать на русском

Голосування переноситься на невизначений термін

Бундестагу в ніч на п'ятницю не вистачило голосів для ухвалення поправок до Газової директиви ЄС, повідомляє Інтерфакс.

Перед ухваленням рішення щодо директиви фракція правої партії "Альтернатива для Німеччини" висловила сумнів у наявності кворуму і запросила поіменне голосування. Під час поіменного голосування з'ясувалося, що проголосували лише 133 парламентарії за необхідних 355 голосів.

Бундестаг здатний ухвалювати рішення лише тоді, коли в залі засідань присутні більше ніж половина зі 709 депутатів. Але цього разу засідання відбувалося вночі, тому депутатів у залі було небагато.

Тепер голосування перенесено на невизначений термін.

Оновлена директива, ухвалена Європарламентом у квітні, передбачає що частини трубопроводів, що йдуть із третіх країн, прокладені територією ЄС, включно з територіальними водами, мають відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС. Серед головних вимог директиви - поділ компаній-постачальників газу та підприємств, що транспортують його, доступ до труби інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії. Розроблений у Берліні законопроект дасть змогу "Газпрому" вважати, що проект був завершений у травні, а тому щодо нього мають діяти колишні правила.

"Північний потік 2" пройде Балтійським морем, з'єднавши постачальників у Росії із споживачами у Європі, його протяжність - понад 1,2 тис. км. Пропускна спроможність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

Засновником і власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту - Nord Stream 2 AG є "Газпром". До консорціуму входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

У Мінветеранів розробили законопроект, щоб захистити права незаконно затриманих українців у РФ
Мінекономіки планує вдвічі підвищити конкуренцію у проблемних галузях, - Милованов

Новини партнерів