У Болгарії поскаржилися на різке подорожчання COVID-вакцини Pfizer

У Болгарії поскаржилися на різке подорожчання COVID-вакцини Pfizer
Читать на русском

Бойко Борисов зазначив, що спочатку вакцина Pfizer коштувала 12 євро

Європейська комісія домовилася з Pfizer про постачання вакцини від COVID -19 у 2022 і 2023 роках за ціною 19,50 євро за дозу. Про це повідомляє APnews з посиланням на Euractiv.

За словами прем'єр-міністра Болгарії Бойко Борисова, він зміг забезпечити поставку в країну протягом наступних двох місяців ще 2,7 мільйона доз COVID-вакцини Pfizer.

"У Pfizer була ціна 12 євро (за дозу, - ред.), потім стала 15,50 євро. Зараз підписуються контракти на поставку 900 млн доз вакцини за ціною 19,50 євро", - пояснив політик.

При цьому він вказав, що 900 млн доз за новою ціною будуть коштувати майже 18 млрд євро, тому необхідно збільшити витрати на закупівлю вакцин в бюджеті на наступні роки.

Нагадаємо, що Єврокомісія відмовлялася називати ціни на вакцини від COVID-19. Але пізніше в ЗМІ спливла інформація, що одна доза AstraZeneca коштує 1,78 євро, а доза вакцини Pfizer -12 євро.

Раніше APnews писав про терміни поставки в Україну американської вакцини Pfizer. За 2021 рік у нашу країну має надійти 10 мільйонів доз цієї вакцини. Крім того, Степанов назвав дату, коли в Україні почнеться щеплення китайською вакциною CoronaVac.

Новини партнерів

Поліція Києва за тиждень покарала понад 1000 порушників карантину
У Офісі президента виключили військове вирішення конфлікту на Донбасі