У Білорусі порушили кримінальну справу проти дівчини лідера "Білоруського будинку в Україні" Шишова

У Білорусі порушили кримінальну справу проти дівчини лідера "Білоруського будинку в Україні" Шишова
Читать на русском

Її звинувачують у заклику до масових заворушень, який супроводжувався насильством над особистістю і збройним опором представникам влади.

Проти дівчини керівника "Білоруського будинку в Україні" Віталія Шишова, якого знайшли повішеним у парку в Києві, слідчий комітет Білорусі порушив кримінальну справу. Божену Жолудь звинувачують у заклику до масових безладів, а справу порушено за статтею "участь в збройному формуванні на території іноземної держави".

Про це APnews повідомляє з посиланням на повідомлення, опубліковане на сайті білоруського відомства.

За інформацією слідчого комітету, в серпні 2021 року "підозрювана, перебуваючи біля посольства Республіки Білорусь в Україні, закликала до масових заворушень, що супроводжується насильством над особистістю і збройним опором представникам влади, тобто до вчинення дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь".

Більш того, слідчі підкреслили, що "незаконні дії" зафіксовані на камеру. Відео, де нібито Божена закликає до масових заворушень опубліковано в ЗМІ та Telegram-каналах, його долучили до матеріалів кримінальної справи.

За даними СК Білорусі, Божена Жолудь визнана підозрюваною в ч. 3 ст. 361 Кримінального кодексу Республіки Білорусь (участь на території іноземної держави в збройному формуванні або збройному конфлікті, військових діях, вербуванні або підготовці осіб до такої ролі). На території Білорусі дівчині загрожує 5 років в'язниці.

Раніше APnews повідомляв, лідера "Білоруського будинку в Україні", який зник під час пробіжки в Києві, знайшли повішеним у столичному парку - неподалік від місця його проживання.

Божена Жолудь розповіла про останні дні життя активіста і спростувала версію про самогубство.

Як відомо, 3 серпня біля посольства Республіки Білорусь в Києві відбулася акція пам'яті загиблого глави "Білоруського будинку в Україні" Віталія Шишова. Під час акції виступала і дівчина Шишова Божена.

Новини партнерів

У Тернополі батько морив голодом 11-річного сина-інваліда
В Афганістані застрягли 12 українських військових, сестра одного з них каже - їх не попередили про евакуацію