У Авакова відповіли ОП на звинувачення в помилковому "списку 108": Данілов пояснив свою заяву

У Авакова відповіли ОП на звинувачення в помилковому "списку 108": Данілов пояснив свою заяву
Читать на русском

Олексій Данилов пояснив, що в список внесли 108 осіб не помилково, а з помилками

Скандал навколо санкційного списку "злодіїв в законі" набирає обертів. Представник Міністерства внутрішніх справ часів Арсена Аваков запевнив, що нікого помилково не вносили в списки, а нинішні зміни "косметичні".

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву колишнього заступника директора Департаменту комунікації МВС Ярослава Тракало в коментарі УП.

За його словами, інформація про так званому "списку 108" - не відповідає дійсності. Він вказав, що 15 жовтня РНБО уточнив правильність написання транслітерації прізвищ і дат народження осіб, внесених до списку.

При цьому він вказав, що часто "злодії в законі" мають не один паспорт, які можуть відрізнятися однією буквою або датою народження.

"У зв'язку з цим слід зазначити, що всі проекти рішень на засідання РНБО - готуються апаратом РНБО. Після цього представлені матеріали стверджує секретар Ради. Він перед внесенням на розгляд - погоджує їх з президентом. І тільки після проходження всіх цих "формальностей", а насправді - складних і відповідальних етапів державної роботи кожного члена РНБО, куди, до речі, входять не якісь статисти, а генеральний прокурор, голова Служби безпеки України, голова Служби зовнішньої розвідки, міністр оборони і т.д., - проект рішення виноситься на розгляд членів РНБО", - пояснив Тракало.

Також він нагадав, що рішення РНБО в дію вводить президент.

У свою чергу секретар РНБО Олексій Данилов в коментарі Hromadske різко змінив свою заяву про помилкове внесення до списку санкцій 108 осіб. За його словами, в список внесли дані не помилково, а з помилками.

"Помилки в прізвищах були, вони вже все виправлені", - заявив секретар РНБО.

Крім того, він зазначив, що в списку більше 650 осіб і тільки одна людина так опинився випадково, тому санкції з нього вже зняли.

Як раніше повідомляв APnews, радник голови ОП Михайло Подоляк пообіцяв, що факт помилкового внесення людей до списку "злодіїв в законі" ретельно розслідують.

Новини партнерів

На Донбасі місія ОБСЄ тимчасово припинила свою роботу: що сталося
"Слуга народу" збереться на засідання 18 жовтня: що на порядку денному