У 467 українських школах туалети є тільки на вулиці, – МОН

У 467 українських школах туалети є тільки на вулиці, – МОН
Читать на русском

Шкарлет акцентував на тому, що за рік таких вбиралень стало менше.

В Україні станом на серпень 2021 року учні 467 шкіл змушені справляти свої потреби в туалеті на вулиці, оскільки в приміщенні вбиралень поки не передбачено. При цьому торік з такою проблемою було 512 навчальних закладів.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

За його словами, у 2020 році 512 шкіл були з вуличними вбиральнями. За рік всього 45 шкіл вдалося забезпечити зручностями в приміщенні.

"Ми говорили з головою комітету освіти, що ми зробимо перерозподіл залишків і дозволимо використовувати на наступний рік залишки на те, щоб вуличні туалети були доведені до нормального стану", - заявив Сергій Шкарлет.

У свою чергу голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак повідомив, що в деяких школах і туалети в приміщеннях не відповідають санітарним нормам.

"Ми через програму "Спроможна школа" через субвенцію профінансували десятки таких проектів в цьому році для тих, у кого не було взагалі внутрішніх приміщень. Це і водовідведення, і підключення каналізації, і підключення води, коли це стане можливо для того, щоб зробити туалети всередині. Але ми повинні зрозуміти, що не тільки є туалети на вулиці, а іноді туалети в приміщенні не дуже відповідають людським санітарним нормам", - заявив Бабак.

Раніше APnews повідомляв, мерія Одеси здала в оренду пляжний туалет за 300 001 грн. у місяць.

Новини партнерів

Українським вчителям з грудня хочуть підвищити зарплати на 8,4%
Зеленський скасував вільну економічну зону "Крим"