У 2021 році в Україні зірвано понад 500 тисяч судових засідань у кримінальному процесі

У 2021 році в Україні зірвано понад 500 тисяч судових засідань у кримінальному процесі
Олег Шрам
Блог
Блог
Олег Шрам
Адвокат, екс-радник директора ГБР
Читать на русском

Тільки прокурори не з'явилися на судові засідання 7000 разів

2021 року в Україні було зірвано понад 500 тисяч судових засідань у кримінальному процесі. Адвокати не з'явилися на судові засідання 14,5 тисячі разів, а прокурори - 7 тисяч разів.

В опублікованих Судово-юридичною газетою даних, на жаль, немає інформації про кількість зірваних засідань в апеляційних судах через непередачу матеріалів судами першої інстанції.

Наприклад, з цієї причини минулого року не могли щонайменше місяць розглянути апеляцію захисту на ухвалу слідчого судді про продовження терміну тримання під вартою.

Сьогодні, судячи з інформації на сайті Київського апеляційного суду, через відсутність матеріалів буде вже 4-е перенесення розгляду апеляції на ухвалу слідчого судді про арешт майна.

При цьому, наприклад, коли рішення слідчого судді не влаштувало сторони обвинувачення, то засідання в апеляції було призначене наступного дня після винесення рішення, що оскаржується, і матеріали всі вже були в наявності.

Цікаво було б дізнатися і такі дані, питома вага цієї причини у кількості зірваних судових засідань.

А щодо прокурорів та адвокатів за неявку без поважної причини слід ставити у порядку ст. 324 КПК питання перед відповідними органами про притягнення їх до відповідальності.

Тим більше, прокурорів обласних прокуратур та Офісу Генпрокурора, оскільки практично в кожному кримінальному провадженні створюється їх група з 5-10 осіб.

Раніше APnews писав, що підвищення ефективності роботи слідчих в Україні можливе за виконання 4 кроків.

Новини партнерів

В Одесі водій мчав на "червоний", збив дитину та протаранив три авто
"У кожного своя ціль": Резніков прокоментував "інсайди" іноЗМІ про дати вторгнення РФ