"Тварини просто помруть від холоду": зоопарку під Києвом збираються відключити газ напередодні морозів

"Тварини просто помруть від холоду": зоопарку під Києвом збираються відключити газ напередодні морозів
Ексклюзив
Читать на русском

Крім того, їм повідомили про значне підвищення вартості газу "заднім числом"

Парк "XII Місяців", що під Києвом, опинився в критичній ситуації з газом напередодні холодів. "Київоблгаззбут" заявив, що відключає їм тепло, що загрожує загибеллю тварин, які там утримуються.

Про це в коментарі APnews розповів власник парку Михайло Пінчук.

За його словами, все почалося з того, що "Київоблгаззбут" заднім числом повідомив зоопарку про підвищення вартості газу.

"Вони нам де-факто повідомили про підвищення вартості газу в кілька разів. Згідно договору і правил поставки газу, робиться це за 30 днів до, а нам повідомили через 30 днів після. Тобто нам прислали платіжки в кінці серпня і в кінці вересня, що за серпень ми повинні заплатити по 20 грн за куб, а за вересень - по 29 грн за куб. І збираються продовжувати далі в тому ж дусі. До цього ми платили 10 грн за куб. Це те ж саме, що зловити в метро всіх пасажирів і заявити, що вони повинні заплатити ще потрійну вартість за проїзд. Притому, що у нас немає жодної копійки заборгованості", - розповів Михайло.

Підкреслив, що газ - це надсуттєва складова вартості утримання зоопарку, так як в ньому утримуються близько 300 тварин у величезних вольєрах, яких потрібно обігрівати, особливо взимку, інакше вони можуть загинути.

"Загальна площа, яку нам потрібно опалювати, досягає 10000 кв м. І якщо раніше ми платили в пік холодів до 300 тис. гривень на місяць за газ, то з цими тарифами нам доведеться платити по 1 млн грн в місяць. Це непідйомна для нас цифра!", - поділився власник парку "XII місяців".

Додав, що якби їм повідомили про підвищення заздалегідь - можна було б якось вирулити з цієї ситуації. Але зараз ситуація критична.

"Ми могли б щось зробити заздалегідь. Звернутися до когось або підняти трошки ціну на вхід, наприклад, з квітня, щоб прийти до жовтня "з чимось".

Нас постійно порівнюють з муніципальними зоопаркоми, які утримує місто. Місто оплачує їм комуналку, виплачує зарплату співробітникам, закуповує корм тваринам. А ми, природно, все це робимо самі. Люди не розуміють, що за утримання комунальних зоопарків вони вже заплатили своїми податками і тому ці установи можуть ставити символічну ціну на вхідний квиток", - поділився Михайло Пінчук.

За підсумком ситуації зоопарк звернувся до "Київоблгаззбуту" з проханням пояснити, чому їм повідомили про підвищення вартості газу "заднім числом". На що отримали відповідь - з 23 жовтня їх від газу відключать.

"Ми написали прохання не підвищувати вартість заднім числом (згідно договору і здорового глузду) і ввічливо попросили про особисту зустріч. Знаєте, що вони зробили? Прислали Повідомлення про припинення поставок газу в Парк XII Місяців з 23 жовтня (якраз початок холодів).

Ось так це робиться в Україні - коли постачальники ставлять на коліна своїх же українських споживачів, та ще й таких, кому просто нікуди діватися, такі як зоопарк. Ми дійсно зараз стоїмо на порозі того, що нас просто заморозять. Що робити - поки ми не знаємо", - сказав власник.

Відзначимо, що насьогоднішній день результат цієї справи невідомі. Михайло Пінчук розповів, що написав скаргу в НКРЕ і буде чекати результатів її розгляду. Але підкреслює, що якщо газ все ж відключать, тварини будуть хворіти і можуть просто загинути від холоду.

Читайте також:

Новини партнерів

Рада не змогла призначити першого віце-спікера: хто претендує на посаду
У поліції підтвердили, що нардеп Поляков в момент смерті був п'яним