"Тупорила версія Сомалі": журналісти та політики рознесли санкції Зеленського проти "112 Україна", NewsOne та Zik

"Тупорила версія Сомалі": журналісти та політики рознесли санкції Зеленського проти "112 Україна", NewsOne та Zik
Читать на русском

На рішення президента Зеленського відразу ж відреагували як співробітники українських ЗМІ, так і політики.

Президент Володимир Зеленський ввів персональні санкції телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik, в результаті канали припинили своє мовлення на кабельному телебаченні. Зараз трансляцію цих телеканалів можна побачити тільки на їх офіційних YouTube- каналах.

На таке рішення президента відразу ж відреагували як співробітники українських ЗМІ, так і політики.

Так, народний депутат від "Слуги народу" Євген Шевченко вкрай негативно оцінив таке рішення влади та запропонував повернути НКВД.

"Санкції щодо своїх громадян, на території своєї країни......... бррррр...... Може я щось пропустив? А як же судова гілка влади? Може трійки НКВС введемо і заодно інквізицію. Це погано, дуже погано", - написав політик.

Журналістка видання Страна.ua Леся Медведєва заявила, що готова надати допомогу та підтримку журналістам "112 Україна", NewsOne та Zik.

"Шановні журналісти 112 Україна, NEWSONE TV, Телеканал ZIK, всі адекватні журналісти України з вами! Публічність зараз ваша найсильніша зброя. За вами стоїть ваша вдячна аудиторія, ваші телеглядачі. Свобода слова в Україні сьогодні закінчилася, але ми з цим не погодимося й не будемо мовчазно споглядати знищення кращих у своїй справі. Готова надати будь-яку допомогу та підтримку. Думаю, варто створити ініціативну групу з протидії атаці на свободу слова. Це справа честі та нашої професії!!!", - написала Медведєва.

Не залишився осторонь й депутат від "Опозиційної партії - За життя" Ілля Ківа, який назвав президента Зеленського злочинцем.

"Зеленський для мене більше не президент, він просто злочинець намагається приховати свої злочини. Всім рот не заткнеш й шило в мішку не сховаєш! А курчат по осені порахуємо!!", - обурився нардеп.

Також негативно сприйняла рішення президента України й колишня міністр юстиції Олена Лукаш.

"Ви дивовижні та неповторні у своїй дурості, Зе-команда. ЗМІ вас породили. Вони вас й доб'ють", - вказав юрист.

Ведучий та журналіст Макс Назаров назвав рішення "тупорилою версією Сомалі" та вибачився перед сомалійцями.

У свою чергу ще один народний депутат від "Слуги народу" Макс Бужанський вказав, що "після таких "рішучих кроків", як блокування каналів, складно пояснити громадянам, чому не сидить Порошенко".

Перший заступник головного редактора Страна.ua Світлана Крюкова нагадала президенту Зеленському, що проблеми у п'ятого президента України Петра Порошенка почалися після того, як він зачепив "неправильні ЗМІ".

"Свобода слова. Так вона виглядає. Інституційна пам'ять - гарантія безпеки. Велика частина проблем у Порошенка почалися тоді, коли він торкнув "неправильні ЗМІ". Тоді в його житті з'явилися Мальдіви, "плівки Онищенко", Липецька фабрика, яка у нього не працювала, а у нас - запрацювала, "свинарчуки" та інші пригоди Мурзилки. Хтось повинен був розповісти Зеленському, чим загрожує таке рішення. До якого ефекту призведе спроба загнобити свободу слова - гарний наслідок двох революцій, які у нас збереглися всупереч усьому. Будуть незворотні наслідки як для рейтингу, так і для іміджу Зеленського в очах європейських лідерів, більшість з яких навіть не привітали його з ДР. А тепер уявіть, що станеться, якщо виявиться, що указ не спрацює й канали.... знову включать. Пшик і крах. Ось що їх чекає", - написала Крюкова.

Журналіст та телеведучий Василь Апасов дуже емоційно прокоментував масове блокування найпопулярніших опозиційних каналів.

"Напевно хтось вирішив, що завтра ми не розповімо про те, що медики не отримують зарплати, а населення бідніє. Що тарифи не стали низькими, а холодильники людей не забиті. Що країною керують так, як ніби її знайшли на вулиці. Але навіть якби ми не розповіли, стан справ в країні не зміниться. Але ми розповімо! Журналістів трохи більше. Є наші колеги, які підставлять плече, та й ми не будемо сидіти склавши руки. Нас перевіряють на міцність, але ми точно пройдемо цей тест. А ви? Хто вам плече підставить? Ін'єкцію правди - забезпечимо!", - заявив Апасов

Як раніше повідомляв APnews, президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким з 3 лютого три найбільших інформаційних телеканали України будуть знищені.

Новини партнерів

Провайдери обрубали трансляцію ZIK, NewsOne та 112 ще до початку дії санкцій Зеленського
Зеленський своїм указом з 3 лютого знищить три найбільших інформаційних телеканали Zik, NEWSONE і 112