Тупикова ситуація: нардепи хочуть обійти блокування "антиколомойского" закону забороною на внесення правок

Тупикова ситуація: нардепи хочуть обійти блокування "антиколомойского" закону забороною на внесення правок
Ексклюзив
Читать на русском

Замість розгляду "антиколомойского" закону в регламент ВР хочуть внести законопроект, який заборонить депутатам вносити правки. Але є одне "але"

Народні депутати внесли рекордну кількість правок в так званий "антиколомойский" закон (законопроект №2571-д "Про вдосконалення деяких механізмів банківської діяльності"). Ухвалення цього закону є однією з умов МВФ для надання Україні траншу, разом із законом про землю, який раніше все-таки прийняли.

Що стосується "антиколомойского" закону, а точніше - закону про банки, то прийняти його з 16 тисячами правок в принципі є неможливим. Тому, ймовірно, що його навіть не виноситимуть на розгляд в понеділок, 13 квітня.

В ексклюзивному коментарі APnews один з депутатів "Слуги народу" повідомив, що замість цього в регламент ВР хочуть внести на розгляд законопроект, який зможе вплинути на процедуру прийняття законів. А саме - заборонити депутатам вносити настільки велику кількість поправок до законопроектів, і тим самим не дати їм можливості блокувати закони таким чином.

Однак тут виникає інша проблема: щоб прийняти цей закон, слід діяти за "старою" схемою, яка все ще дозволяє вносити правки в будь-який законопроект у будь-якій кількості. Таким чином депутати в законопроект "про заборону вносити правки" зможуть внести правки і заблокувати його, як і вчинили з "антиколомойским" законом.

Ситуація виходить тупикова. Як все це буде реалізовуватися, стане зрозуміло вже в понеділок на засіданні ВР.

Раніше APnews повідомляв, що Рада не буде розглядати "банківський закон" на позачерговому засіданні 13 березня, а також писав про проблеми і наслідки "антіколомойского" закону.

Читайте також:
Нардеп Поляков поставив ультиматум для звільнення "антиколомойского" закону від тисяч поправок

Новини партнерів

У МОЗ пояснили, чому лікарі мають прати одноразові халати і шапочки
Йдуть торги. Рада не буде розглядати "банківський закон" на позачерговому засіданні 13 квітня