Трамп проти Байдена. Який американський президент потрібен Україні - розбір політологів

Трамп проти Байдена. Який американський президент потрібен Україні - розбір політологів
Ексклюзив
Читать на русском

Експерти зазначили, що якщо брати ідеологічну складову двох партій щодо Росії, вигіднішим для України буде Трамп.

Вже завтра, 3 листопада, в США відбудуться вибори президента країни. Кандидата на перемогу два - республіканець Трамп і демократ Байден. Чия перемога більш вигідна для України - APnews розпитала експертів з міжнародних відносин.

Політолог Антон Кучухідзе зазначив, що ситуацію слід розглядати в декількох площинах: в трикутнику "Україна-Росія-США", і суто в стосунках між нами і Америкою.

Трикутник "Україна-Росія-США"

Експерт зазначив, що якщо брати ідеологічну складову двох партій щодо Росії, вигіднішим для України буде Трамп.

"Республіканці більш жорсткі щодо РФ. Більш того, розквіт Росії стався, грубо кажучи, в період президентства Обами (демократи- ред.). У Обами була політика перезавантаження відносин з Росією, при Обамі Росія і анексувала Крим, трапився Донбас, Росія зайшла в Сирію. Демократична адміністрація, де був віце-президентом Байден, фактично дуже мляво реагувала на ті виклики, які робила Росія", - пояснив експерт.

І зазначив, що з точки зору того, що Україні потрібен лідер, який зможе приборкати Росію, - в пріоритеті Трамп.

"Трамп бореться, щоб не було Північного потоку-2, через це він тисне Європу. А демократи, фактично, особливо нічого і не робили, щоб приборкати Північний потік. Вже коли сталося, вони ввели якісь енергетичні санкції - то й таке. А ось з точки зору реагування, звичайно, Трамп краще. Заради справедливості потрібно сказати, що шлях санкцій було дано саме під час Обами, але Трамп їх посилив, хоча міг залишити, як було раніше", - зазначив політолог.

Україна-США

У той же час Антон Кучухідзе зазначив, що Україна про все зможе домовитися з США, якщо буде цікава.

"Ось хочемо ми зброю. Якщо у нас є гроші, Трамп нам її продасть. Демократи, до речі, поставили нам заборону на продаж зброї. А Трамп якраз цю заборону зняв. Це ось важливо. Але тут дуже багато буде залежати від того, якою країною ми станемо. Якщо ми будемо сильною і привабливою країною, здатною платити за газ, зброю і благо - тоді все вийде. А розмовляти про цінності можна довго і нудно, а результату для країни не буде", - сказав експерт.

Водночас політолог-міжнародник Вадим Трюхан зазначив, що універсальної відповіді на сьогоднішній день для України немає. Бо й Трамп використовував Україну в своїх інтересах перед виборами.

“Будь-який кандидат в президенти намагається сподобатись і виборцям, і партнерам. А коли він стає президентом, то має керуватись тими можливостями, які йому дає власне законодавство, та національними інтересами власної країни у конкретний історичний період. Тому говорити, що однозначно для нас краще Байден, бо він нібито прихильник України, ми не можемо, бо не знаємо, як він буде себе поводити, коли стане президентом.

Так само і Трамп. З одного року чітко зрозуміло, що його цікавило в Україні лише одне: яким чином нас можна використати, щоб отримати більше шансів на перемогу, зокрема питання “Бурісми”. Але це було виключно в інтересах його виборів. А як він буде себе поводити, ставши президентом, і позбавившись необхідності знову вигравати вибори, ми не знаємо”, - зазначив експерт.

Україна не втручалася - і правильно зробила!

У той же час Антон Кучухідзе зазначив, що Президент Зеленський і уряд правильно вчинили, що не зайняли нічию позицію.

"Сьогоднішня влада правильно зробила, що не вляпалася в американські вибори, як це зробила попередня в 2016 році. Зеленський, коли був з офіційним візитом в США, не зайняв нічию позицію, депутати "Слуги народу" ніяких плівок нікуди не передавали, а Кулеба сказав, що "нам важливо зберегти двопартійну підтримку" в Штатах. І це правильно", - сказав він.

Вадим Трюхан додав, що Україні тільки залишається бути на лінії нейтралітету, яку президент Зеленський і уряд намагались дотримуватись протягом останніх місяців. А далі - бути готовим працювати з тим, хто переможе на виборах. А це ми дізнаємось вже зовсім скоро.

Читайте також:
Байден чи Трамп? Як вибори в США "перекроять" геополітичну карту світу

Новини партнерів

Чоловіка, який убив в ДТП на Столичному шосе сім'ю, засудили до 10 років в'язниці
Міноборони зацікавлене в ДНК реєстрі українців: експерт назвала причину