Трамп буде намагатися через суд змінити результати виборів, але колапсу влади не буде - політолог

Трамп буде намагатися через суд змінити результати виборів, але колапсу влади не буде - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Олексій Якубін зазначив, що Дональд Трамп готовий йти до кінця

Скандал навколо перерахунку голосів виборців на президентських виборах в США може мати кілька сценаріїв. Про це в ексклюзивному коментарі APnews політолог Олексій Якубін.

"У США можуть розвиватися кілька сценаріїв навколо скандалу з перерахунком голосів. У США вже були подібні ситуації. Так, у 2000 році між двома кандидатами в президенти Альбертом Гором і Джорджем Бушем-молодшим, коли все вирішив перерахунок голосів. За голосами перемагав Гор, але Буш-молодший вимагав перерахунку голосів через Верховний суд в штаті Флорида, що в результаті президентом став Буш-молодший, а не Гор", - зазначив експерт.

При цьому він вказав, що головним питанням буде - чи вдасться Дональду Трампу довести, що демократи маніпулювали ситуацією з поштовим голосуванням, яке в цьому році було масовим і через рішення Верховного суду переглянути результати голосування по ряду спірних штатів, де Трамп вигравав по очному голосуванню, але Джо Байдену вдалося отримати перевагу завдяки поштовим голосуванням.

"Також ключовим моментом є те, чи вдасться йому вистояти в інформаційному, протестному і вуличному пресингу, який почнеться, коли будуть проходити ці процеси. Деякі ЗМІ переривали навіть виступ нинішнього президента США, і диктори говорили, що його заяви про фальсифікації не правда. Байден отримав велику підтримку саме завдяки поштовим голосуванню, тому тут буде великий опір. Демократи змогли розбудити своїх сплячих вибірників, які змогли зробити погоду на цих виборах", - пояснив Якубін.

За його словами, ще до виборів було зрозуміло, що Трамп буде девальвувати ідею поштового голосування і буде апелювати до того, що головне, як проголосували люди на виборчих дільницях.

"Також грає роль той факт, що Трамп готовий йти до кінця, використовувати судову систему, щоб поставити крапку в цьому процесі, а ось чи буде готовий Байден. Конституція США не передбачає як такого колапсу влади, тому що нові американський президент не вступає відразу в посаду, для цього є чітко встановлені терміни", - підсумував політолог.

Як раніше повідомляв APnews, результат президентських виборів, як і раніше, залишається невизначеним. Розрив між конкурентами в останні години істотно скоротився в тих, хто вагається штатах Пенсільванія, Джорджія та Аризона.

Новини партнерів

В Україні вперше зафіксували понад 10 тисяч хворих на COVID-19
У день смерті Жванецького Саакашвілі чомусь розповів, як сатирик їздив п'яним за кермом