Тотальне зараження або нормальне життя: чим обернеться для України бунт мерів проти карантину

Тотальне зараження або нормальне життя: чим обернеться для України бунт мерів проти карантину
Ексклюзив
Читать на русском

Українці в будь-якому випадку повинні дотримуватися елементарних правил гігієни і безпеки

Україну чекає подальше поширення коронавірусу covid-19, якщо українці в умовах ослаблення карантину перестануть дотримуватися елементарних правил гігієни та правилами безпеки. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповіла доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Національного медичного університету імені Богомольця Ірина Колеснікова.

"Якщо люди не будуть дотримуватися тих правил, про які говорять з початку введення карантину і з початку пандемії, то звичайно це буде сприяти подальшому поширенню захворювання. Якщо будуть дотримуватися соціальної дистанції, люди будуть використовувати засоби захисту органів дихання, коли вони знаходяться в закритих приміщеннях з іншими людьми, якщо вони будуть продовжувати мити руки, то в принципі нічого страшного не станеться", - зазначила епідеміолог.

При цьому вона нагадала, що українці навіть під час карантину не дотримуються запропонованих правил, тому що розслаблюються і нехтують елементарними правилами безпеки через відсутність у своєму оточенні хворих і важкохворих. На її думку, це все в комплексі може привести до подальшого поширення захворювання.

"Тестувати на добу більше, ніж зараз тестують в тих же Черкасах, вони не зможуть, як і в будь-якому іншому обласному центрі, тому що можливості лабораторій обмежені - немає обладнання і немає людських ресурсів, а саме людей, які вміють працювати на цьому обладнанні. Це дороге устаткування повинно мати ще й приміщення, де його зможуть розмістити. Клінічно лікарі фіксуватимуть захворювання, але лабораторно підтвердити більше, ніж зараз ми не зможемо. Це буде така видимість. Люди будуть хворіти, але лабораторно ми це не доведемо", - пояснила Колеснікова.

Також вона зазначила, що повне скасування карантинних обмежень в окремих регіонах, по суті, не тільки помилково, але й згубне для населення.

"Для того, щоб все скасувати, то треба відкрити школи та дитячі сади, щоб батьки могли піти на роботу й ось тут теж велика небезпека. Ми знаємо про переущільнення організованих дитячих колективів. До цього ще додається, що переважна більшість батьків мають упередження до так званих протягів і вони буквально зі скандалами забороняють вихователям і вчителям провітрювати приміщення. Це треба робити обов'язково - вивести дітей на вулицю і відкрити всі на провітрювання. Природна вентиляція якраз і необхідна", - підкреслила доктор медичних наук.

Читайте також:

Нагадаємо, що мери деяких міст практично підняли бунт проти карантину, який ввели в Україні для запобігання поширенню коронавірусу covid-19, і почали самовільно послаблювати обмеження, введені постановою Кабінету міністрів №211. Так, в Дніпрі, Житомирі, Черкасах, Мукачево, Тернополі та Одесі міські голови всупереч рішенню влади послабили карантинні обмеження.

При цьому причини таких рішень абсолютно різні. Так, мер Черкас Анатолій Бондаренко вирішив відновити справедливість для бізнесу, тому в місті дозволили працювати непродовольчим магазинам, майстерням і перукарням, які опинилися на межі виживання через карантин. У свою чергу, мер Одеси Геннадій Труханов зазначив, що місцева влада чекає початку туристичного сезону і готуються відкрити пляжі, хоча це заборонено урядом.

Водночас, зараз відомо тільки про одну кримінальну справу через самовільне пом'якшення карантину. Під гарячу руку влади потрапив глава Черкас за статтею 325 "Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням" Кримінального кодексу України. Згідно з цією статтею, найвища міра покарання - позбавлення волі від п'яти до восьми років.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні за минулу добу, 7 травня, коронавірусом заразилися 504 людини

Новини партнерів

Грузія відкликала посла в Україні через призначення Саакашвілі
В Україні знову підтвердили понад півтисячі нових випадків захворювання на коронавірус за добу