Тоталітаризм за шматок хліба. Тиск на "заробітчан" може обернутися відставкою Кабміну

Тоталітаризм за шматок хліба. Тиск на "заробітчан" може обернутися відставкою Кабміну
Ексклюзив
Читать на русском

Намагання уряду залишити "заробітчан" в Україні - це пряме порушення прав людей на свободу пересування.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабмін не хоче відпускати "заробітчан", які повернулися в Україну, назад на роботу за кордон. З метою стимулювати кваліфікованих громадян залишитися і працювати на благо країни, уряд готує програму дешевого кредитування.

В той же час, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ексклюзивному коментарі APnews заявив, що ні про які обмеження свобод громадян протягом ще двох років, як каже прем’єр, не може бути і мови.

Воскобойник наголосив, що намагання уряду залишити "заробітчан" в Україні - це пряме порушення прав людей на свободу пересування.

"Якщо розглянути законність дій уряду, то і введення карантину в нашій країні незаконне та неконституційне. Годі вже казати і про обмеження з виїздом. Звичайно, що це порушення прав людей на свободу пересування.

За таким принципом краще заборонити прем’єр-міністру виходити за межі будівлі Кабміну, поки наша економіка не наздожене польську. На сьогодні вже подано декілька позовів в українські суди з приводу незаконності дій уряду і можна із впевненістю сказати, що ці позови будуть задоволені.

Отже, ні про які обмеження свобод громадян протягом ще двох років, як каже прем’єр, не може бути і мови. Максимум – це носіння масок, дотримання соціальної дистанції і подібні дії", - заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

За його словами, існує два важелі тиску на заробітчан – примус і економічне зростання. У першому випадку уряд може спричинити велику соціальну напругу, що обернеться його відставкою. У другому випадку економічне відставання України від країн Європи значно зросте.

"Є два важелі: бурхливе економічне зростання та примус. Поки що ми бачимо, що українська економіка впевнено прямує у кризу, разом із світовою. Так само відбувається і з економіками розвинутих країн. Але наше падіння скоріш за все буде більш відчутним, адже Україна є сировинною державою. Під час кризи попит та ціни на сировину падають, а отже така ситуація призводить до значного скорочення експортної виручки, робочих місць, прискорення інфляції.

Стає зрозумілим, що Україна у найближчій перспективі не зможе скоротити економічне відставання від сусідів у ЄС. Скоріше навпаки, воно ще і зросте. Отже, якщо уряд намагатиметься примусово не випускати громадян за кордон, це призведе до великої соціальної напруги та обернеться відставкою цього уряду", - йдеться у повідомленні.

Також Василь Воскобойник запевнив, що жоден українець не погодиться працювати за "шматок хліба" в Україні в той час, коли в сусідніх державах можна заробити набагато більше.

"Правильно, з точку зору стратегії розвитку держави, створювати умови для своїх громадян для розвитку всередині країни. Це перше за все, питання безпеки, створення великого прошарку малого бізнесу, можливостей для накопичення, підвищення рівня освіти та медицини. Але це дуже складне коло питань, яке неможливо вирішити за короткий термін.

Прем’єр – міністр намагається миттєво знайти якійсь важелі для того, щоб фактично заборонити українцям їхати на заробітки за кордон та потім відзвітувати про створення 500 тисяч нових робочих місць з мінімальною зарплатою. Але українці живуть не в тоталітарній державі і не погодяться працювати за шматок хліба в умовах, коли в сусідній Польщі вони зароблять в декілька разів більше", - резюмував експерт.

Як повідомляв APnews, експерт пояснив, чому уряд не зможе створити обіцяні півмільйона робочих місць.

Новини партнерів

Кабмін ввів жорстке регулювання цін на антисептики, ліки, крупи. Повний список
"Бідна, абсолютно нещасна країна": Рева розніс реформи Саакашвілі в Грузії