Тортури, карцер і побори: Денісова розповіла про жахливі умови в колоніях на окупованому Донбасі

Тортури, карцер і побори: Денісова розповіла про жахливі умови в колоніях на окупованому Донбасі
Читать на русском

В'язням, серед іншого, не надається медична допомога.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, в яких жахливих умовах незаконно утримують ув'язнених на окупованому Донбасі українців. Так, у Макіївській колонії №32 та Сніжнянській виправній колонії №127 адміністрація в'язниці систематично залякує і вимагає гроші від в'язнів.

Про це Денісова розповіла у Telegram, передає APnews.

"Керівництво Макіївської колонії №32 і Сніжнянської виправної колонії №127 систематично залякує і вимагає гроші в ув'язнених з метою неправомірного збагачення. На кожного встановлюється певна сума грошових коштів, яку необхідно щомісяця віддавати", - повідомила омбудсмен.

За її словами, українських в'язнів, які відмовляються сплачувати "побори" адміністрації пенітенціарної установи, переводять в інший барак, не пристосований для проживання, тому що там частково немає дверей, вікон, відсутнє централізоване опалення, водопостачання та каналізація.

"В осінньо-зимовий період заручники залишаються практично "на вулиці" при тому, що їх здоров'я підірвано тортурами і голодом. Вони мають важкі хронічні захворювання: діабет, хвороби серця і нервової системи", - підкреслила омбудсмен.

Денісова наголосила, що ситуація з коронавірусом у колонії є вкрай критичною – багато в'язнів мають ознаки захворювання: високу температуру тіла, сильний кашель, втрату смаку і нюху, в деяких виражені диспепсичні розлади.

Хворим заручникам протягом дня навіть забороняють лягати на ліжко, інакше їх покарають карцером за порушення режиму.

Допомога лікаря ув'язненим не надається, а ліки, які передають родичі в'язнів, просто до них не доходять через розкрадання адміністрацією.

Денісова підкреслила, що зазначені факти є прямим порушенням гарантованих норм ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод і пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених економічною і соціальною радою ООН.

Вона звернулася до голови моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильди Богнер та голови делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні пані Флоранс Жиллетт щодо проведення моніторингових візитів до зазначених установ для відновлення порушених прав наших громадян та надання їм належної медичної допомоги.

Крім того, омбудсмен закликала представника ОБСЄ в гуманітарній підгрупі в Тристоронній контактній групі Шарлотту Реландер вжити заходів реагування на зазначені випадки порушення прав громадян.

Як повідомляв APnews, Денісова заявила, що в ОРДЛО бюджетників змушують голосувати на виборах до Держдуми РФ.

Новини партнерів

"Чим той АТОшнік кращий за мене" - депутат від Євросолідарності обурився роздачі землі військовим
Разумков звинуватив керівництво "Слуги народу" в шантажі