ТОП-5 міфів про медичні маски, в які ми всі ще віримо

ТОП-5 міфів про медичні маски, в які ми всі ще віримо
Ексклюзив
Читать на русском

Нерідко в громадському транспорті або місцях масового скупчення можна зустріти людей, які ігнорують маски

Масове поширення коронавірусу породило безліч міфів, як про хворобу, так і про захисні заходи. Так, багато українців свято вірять, що медичні маски не тільки ніяк не захищають, а й шкідливі для здоров'я.

Нерідко в громадському транспорті або місцях масового скупчення можна зустріти людей, що ігнорують цей вид захисту від коронавірусу. У той час як ковіддисиденти саботують елементарні запобіжні заходи кількість хворих невблаганно збільшується, як і число смертей серед пацієнтів з COVID-19.

Редакція APnews вирішила розвінчати найпопулярніші міфи про маски, в які досі вірять українці, чим ставлять під загрозу не тільки своє здоров'я, але й чуже.

Міф №1. Маски не захищають від коронавірусу, тому їх можна не носити.

Попри те, що вірус не перебуває тривалий час в повітря, але він передається повітряно-крапельним шляхом і міститься в слині зараженої людини.

Правильно надіта медична маска щільно прилягає до обличчя і закриває ніс, рот і підборіддя, забезпечуючи фільтрацію вдихуваного і повітря, що видихається. При використанні маски людиною з COVID-19 ризик заразитися для оточення знижується на 95%, а при обопільному використанні - на 98,5%.

ТОП-5 міфів про медичні маски, в які ми всі ще віримо

Міф №2. Маска погано впливає на здоров'я, знижуючи рівень кисню в крові

Це один з найпоширеніших міфів, яким маніпулюють ковіддисиденти. Річ у тому, що деякі люди скаржаться на задишку і брак повітря під час носіння маски, що і легко в основу цього твердження.

Лікар з Дубліна провів експеримент, який довів, що носінням маски ніяк не впливає на рівень кисню в крові. Так, медик надів шість медичних масок і під'єднав прилад, який вимірює насичення крові киснем. Показники під час експерименту коливалися в діапазоні 98-99% і не змінювалися в залежності від кількості масок.

Ще один лікар Томас Лоутон з Королівської лікарні британського міста Бредфорд в шести масках 33 кілометри, при цьому прилад для виміру насичення крові киснем під час бігу не опускався нижче 98%.

Водночас в ВООЗ не рекомендують використовувати маски під час фізичних навантажень, тому що вона може намокнути через піт, що призведе тільки до збільшення патогенних мікроорганізмів.

Міф №3. Замість медичної маски можна використовувати що завгодно

На жаль, дане твердження не так. Учені з американського університету Дюка провели дослідження 14 типів масок. За результатами експерименту з'ясувалося, що маска - еквівалент FFP2 в Європі - при розмові утримує при розмові 99,9% крапель слини.

При цьому у медичних тришарових масок цей показник 90%, а саморобні маски з бавовни - близько 70% в залежності від кількості шарів і складок. Водночас бандани можуть утримати близько 50% крапель слини, а ось флісовий шарф був визнаний найефективнішим.

Грунтуючись на цих даних, можна прийти до висновку, що не всі може послужити захистом під час пандемії.

Міф №4. Маску потрібно носити постійно, а не тільки в місцях скупчення людей

Дане твердження також невірно. Постійне носіння поза місцями скупчення людей просто не має сенсу. Зазвичай маску необхідно міняти кожні дві години, тому що на ній скупчуються і розвиваються патогенні бактерії, що може привести до захворювання. Крім того, носіння маски на вулиці без видимої необхідності призведе до того, що вона заб'ється пилом і швидше прийде в непридатність, тобто її доведеться змінити раніше.

Міф №5. Маска потрібна тільки тому, хто хворіє

Крім того, що вчені довели ефективність носіння масок як хворіють, так і здоровим людям, не варто забувати про безсимптомні випадки протікання захворювання. Людина може і не знати, що заразився, але водночас буде поширювати вірус. В такому випадку маска убезпечить не тільки того, хто її надів, а й оточення.

Маски - не панацея від коронавірусу, а лише одні з методів захисту. Не варто нехтувати рекомендаціями лікарів і елементарними правилами безпеки. Пам'ятайте, Ваше здоров'я у Ваших руках!

Новини партнерів

Помста Зозулі і перший вихід Зінченка. Як наші футболісти виступають у Європі
У Хмельницькому сталася потрійна ДТП, водій зник з місця аварії