Ткаченко пообіцяв компенсувати працівникам креативної індустрії до 1000000 грн через коронавірус

Ткаченко пообіцяв компенсувати працівникам креативної індустрії до 1000000 грн через коронавірус
Ексклюзив
Читать на русском

Також Ткаченко пообіцяв представникам сфери культури і туризму пільгове оподаткування.

Представники сфери культури і туризму можуть розраховувати не тільки на пряму фінансову підтримку, а також на пільгове оподаткування. Про це міністр культури України Олександр Ткаченко розповів в розмові з кореспондентом APnews.

За словами Ткаченка, цей проект депутати підтримали переважною більшістю голосів. "Цей закон дозволить не тільки надавати підтримку галузі, яка під час карантину зазнає великих втрат, безпосередньо, але і шляхом пільгового оподаткування. В Європі такі податки існують в межах двох-дев'яти відсотків. У нас запропоновано встановити ПДВ на рівні семи відсотків, що дозволить здешевити надання культурних послуг громадянам. це з одного боку, з іншого - це дозволить індустрії під час кризи виживати і розвиватися ", - заявив Ткаченко.

Своєю чергою заступниця глави фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук зазначила, що паралельно з цим законом з'явиться поняття "культурного гранту". "Цей грант не буде обкладатися податком. Не може держава однією рукою давати гроші, а потім частина відразу ж забирати назад. Принаймні, це було б нелогічно. Культурні гранти працюватимуть для тих грантових програм, які сьогодні вже працюють", - зазначила Кравчук.

Значною підмогою для впровадження культурних грантів Кравчук назвала і те, що в проект бюджету на 2021-й рік на фінансування культури закладено на три мільярди гривень більше, ніж в бюджет-2020. Правда, мова поки йде про першому читанні бюджету, і підсумкова цифра, зрозуміло, може змінитися.

Також Олександр Ткаченко розповів, що вже зараз уряд працює над розширенням програми пільгового кредитування №579. Ця робота спрямована на те, щоб цю програму можна було б використовувати для "креативних індустрій: таких як кінотеатри і туристична галузь".

При цьому Ткаченко відзначає, що вже зараз представники креативної сфери можуть отримати компенсацію збитків від Українського культурного фонду. Список таких представників, а також і методика компенсації викладена на сайті УКФ. Міністр культури підкреслив, що таким чином можна повернути до одного мільйона гривень.

Читайте також:

Новини партнерів

Долар по 29,1 і бюджетна діра в 270 млрд: як нардепи розтрощили бюджет українців на 2021 рік
В Одесі на майданчику хлопчик насадився на штир: від розриву прямої кишки у нього на 4 дня відключився мозок