Тютюнові компанії просять президента виключити з законопроекту №1049 скандальну поправку

Тютюнові компанії просять президента виключити з законопроекту №1049 скандальну поправку
Читать на русском

Українська асоціація виробників тютюну просить Володимира Зеленського скасувати нові правила оподаткування, які зроблять виробництво цигарок економічно невигідним

Поправка про регулювання цін на ринку тютюнової продукції України, яка міститься в законопроекті про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, призведе до подорожчання пачки сигарет в середньому на 13 грн і збільшення обсягів нелегальної торгівлі.

Про це йдеться у зверненні Української асоціації виробників тютюнових виробів "Укртютюн" на ім'я президента Володимира Зеленського, передає Уніан.

"Зазначена поправка призведе до зростання середньої ціни сигарет на 18% (в середньому на 7 грн на пачку) додатково до підвищення ціни, обумовленої збільшенням акцизного податку на 20% з січня 2020 року (в середньому 6 грн на пачку), як це передбачено Податковим кодексом. У підсумку – це означатиме подорожчання сигарет в середньому на 13 грн, що призведе до додаткового зростання обсягу нелегальної торгівлі", – йдеться у зверненні.

З точки зору тютюнових компаній, виробництво сигарет в Україні в таких умовах стає економічно невиправданим. При цьому буде істотно обмежена конкуренція як між виробниками та імпортерами, так і між підприємствами роздрібної торгівлі. Представники асоціації звертаються до президента України з проханням скасувати поправку, що призводить до таких наслідків.

"Просимо Вас, шановний Володимир Олександрович, невідкладно втрутитися в ситуацію і не допустити кричущого порушення вимог законів України в частині обмеження конкуренції на ринку тютюнових виробів і забезпечити виключення поправки №8 з законопроекту №1049", – йдеться у зверненні.

При цьому наголошується, що прем'єр-міністр Олексій Гончарук 23 жовтня зустрівся з керівництвом тютюнових компаній і висловив підтримку бізнесу, однак через майже два тижні питання все ще не вирішене. За даними асоціації "Укртютюн", в 2018 році тютюнова галузь принесла 52,1 млрд грн до бюджету України у вигляді податків, а надходження від експорту тютюнових виробів принесли Україні 400 млн дол.

10 листопада відбудеться з'їзд партії "Слуга народу"
Заява бойовиків про розведення сил у Петрівському - провокація, - штаб ООС

Новини партнерів