Тіньовий ринок палива позбавив держбюджет 25 млрд гривень

Рахункова палата
Читать на русском

Рахункова палата визначила, що 846 млрд гривень в Україні становлять тіньові операції.

Державний бюджет недоотримав акцизного податку на 25 мільярдів гривень за два роки. Причиною таких втрат став «тіньовий ринок» бензину та дизпалива. Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан на своїй сторінці у Facebook.

Повідомляється, що чверть від офіційного ВВП України, або 846 млрд грн, становлять тіньові операції.

Він зазначив, що це дані дослідження Нацбанку України та інших відомств. Значна частина тіньової економіки спричинена готівковими розрахунками. Які становлять 702 млрд гривень.

"За результатами аудиту ефективності адміністрування надходжень до держбюджету від реалізації пального нашими аудиторами було виявлено, що за 2 роки обсяг "тіньового ринку" бензину та дизпалива міг становити до 4,6 млн тонн, а держбюджет недоотримав акцизного податку на суму 25 млрд грн", - пише Пацкан у Facebook.

У повідомленні йдеться, що Рахункова палата надала конкретні рекомендації Державній фіскальній службі стосовно того, як покращити їхню роботу з адміністрування цього акцизу, в результаті чого вже внесено відповідні зміни до Податкового кодексу.

Що стосується минулорічного аудиту щодо справляння акцизу з тютюнових виробів, то держбюджет недоотримав у 2018 році близько 2 млрд грн, як підкреслив посадовець.

"На думку наших фахівців, змінити ситуацію може впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) "Електронна акцизна марка"", - повідомляє Паскан.

Голова Рахункової палати наголошує, що тіньова економіка є існує і в розвинених країнах, проте її масштаби відносно невеликі і становлять 5–15% ВВП.
Експерти оцінили ситуацію і визначилу, що «тіньовий ринок» у Німеччині становить 14%, у Франції – 11%, у Швейцарії – 8%.

На думку Пацкана, для виходу на рівень розвинених країн, Україні необхідно вжити низку заходів, зокрема, побороти корупцію та крадіжки з держбюджету.

"Рахункова палата докладає максимум зусиль, щоби державні кошти не осідали у кишенях нечистих на руку суб’єктів, а держава отримувала належні податки в повному обсязі", - наголошує він.

Як повідомляв APNews, Кабмін презентував онлайн-платформу для бізнесу.

Новини партнерів

Глава РНБО Данилов запропонував боротися з коронавірусом салом, часником і цибулею
Нові Санжари по-румунськи: в Арджеші з вилами і сокирами зустріли хворих на коронавірус