Тіло розвалювалося, а диван просякнутий кров'ю: що відомо про смерть відомого волонтера Олексія Кучапіна

Тіло розвалювалося, а диван просякнутий кров'ю: що відомо про смерть відомого волонтера Олексія Кучапіна
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews розбиралася, що сталося з Олексієм Кучапіним та чому поліція довго не відкривала справу.

Дивне зникнення, а потім смерть київського волонтера та керівника "Будинку милосердя" Олексія Кучапіна сколихнуло українську столицю та волонтерську. Кучапіна шукали п'ять днів в Києві та Дніпрі, а виявили його вже мертвим в орендованій столичній квартирі.

У Мережі відразу поповзли чутки про вбивство волонтера через його діяльності, адже він допомагав бездомним людям, людям похилого віку, у яких відібрали квартири, а також займався боротьбою з торгівлею людьми.

Редакція APnews розбиралася, що сталося з Олексієм Кучапіним та чому поліція довго не відкривала справу.

Збирався в Дніпро, а знайшли в Києві

Про зникнення Кучапіна заявив його друг Захар Керстюк 20 липня. За його словами, 16 липня Кучапін повідомив, що поїде в Дніпро на авто з програми Bla bla car і з того часу він на зв'язок більше не виходив. При цьому у волонтера дружина народила зовсім не давно, що породило ще більше питань.

Через тиждень тіло Кучапіна виявили в орендованій квартирі в Києві. Тут зазвичай волонтер селив людей, у яких не було даху над головою. За словами правоохоронців, у квартирі знайшли таблетки та записку, а судмедексперт не знайшов слідів насильницької смерті.

Водночас Керстюк вважає, що волонтера вбили, а поліція намагається зам'яти справу. Крім того, в Мережі оприлюднили фото дивана, на якому й знайшли тіло волонтера. Судячи зі знімків, диван сильно просочився кров'ю. За словами Керстюка, було ще кілька дивацтв:

  • тіло виносили вночі;
  • квартиру не опечатували;
  • у квартирі фактично відразу провели прибирання;
  • правоохоронці довго кілька днів не проводили впізнання.

Також він заявив, що у Кучапіна були проблеми з поліцейськими через його волонтерської діяльності. Правоохоронці не дозволяли годувати бездомних на столичному ж/д вокзалі й постійно виганяли волонтерів. Загиблий неодноразово критикував соціальний департамент Київської міської держадміністрації та звинувачував у відмиванні грошей на допомогу бездомним.

Які версії розглядають

Попри те, що судмедексперт заявив про природну смерть Кучапіна, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 115 "Умисне вбивство".

"Про причини смерті сказало розтин. І огляд тіла. І огляд місця події", - заявив Геращенко.

При цьому він вказав, що розтин було завершено о 11:30 23 липня.

У п'ятницю, 24 липня, директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко повідомив, що правоохоронці знайшли свідка у справі про смерть волонтера. За його словами, свідок спілкувався з Кучапіним перед його смертю і дав важливі свідчення, але які саме в поліції не уточнили. Водночас Геращенко запевнив, що слідчі розглядають всі можливі версії загибелі волонтера.

"Всі речові докази направлені на проведення відповідних експертиз, зокрема гістологічної, хімічної, фармакологічної, графологічної та психологічної. Оглянувши квартиру, поліцейські встановили, що обстановка всередині не була порушена, двері без пошкоджень", - заявив заступник голови МВС.

Що кажуть друзі та родичі Кучапіна

Захарій Керстюк впевнений, що київського волонтера вбили, й до цього причетні правоохоронні органи. Водночас родичі загиблого погодилися з версією слідчих, що це була природна смерть.

Диякон лютеранської церкви, парафіянином якої був загиблий, Інгор Шемигон в коментарі Стране зазначив, що у Кучапіна були проблеми зі здоров'ям, що могло призвести до смерті.

"У Льоші були серйозні проблеми зі здоров'ям - хворе серце. Він постійно пив таблетки, задихався", - зазначив чоловік.

За його словами, родичі Кучапіна спочатку теж говорили про вбивство, але зараз вже так не думають.

"Тіло Льоші знайшлося у квартирі через тривалий час. Воно пролежало на спеці п'ять днів. Коли його знайшли, тіло вже гнило і розкладалось. У мене дружина лікар, і я знаю, що за 5 днів, поки тіло лежало на спеці, можливі такі зміни. Ми зустрічалися з господарем квартири, який повертав особисті речі Льоші. Він бачив розкладене тіло. Коли його загортали в мішок, складно було його тримати й нести так, щоб воно не розпадалося. Та нічого дивного, що вся рідина з організму, вся кров просто стекла на диван, на якому він лежав. Я не здивувався, що диван весь ... в Льоші. Третина Льоші витекла на диван", - пояснив Шемигон.

Також він зазначив, що рідним показали знайдену у квартирі записку, в якій Кучапін прощається з ними.

Тіло розвалювалося, а диван просякнутий кров'ю: що відомо про смерть відомого волонтера Олексія Кучапіна
Тіло розвалювалося, а диван просякнутий кров'ю: що відомо про смерть відомого волонтера Олексія Кучапіна

Новини партнерів

За оренду VIP-камер в СІЗО Мін'юст отримав понад 300 тисяч гривень
Від 17 000 до 136 000 гривен штрафу: як нардепи запропонували "кошмарити" ЛГБТ-спільноту