ЦВК допускає проведення другого туру виборів у грудні: названо причину

ЦВК допускає проведення другого туру виборів у грудні: названо причину
Читать на русском

Перенести другий тур виборів можуть через судові позови.

Центральна виборча комісія допускає проведення другого туру виборів у окремих містах не в листопаді, як очікується, а в грудні у зв'язку з можливими судовими розглядами. Про це APnews пише з посиланням на заяву заступник голови ЦВК Сергія Дубовика в коментарі "Українським новинам".

Дубовик пояснив, що за календарним планом, для проведення місцевих виборів результати повинні бути встановлені до 6 листопада, а згідно з Виборчим кодексом в містах з понад 75 тис. Виборців, де 25 жовтня жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів, другий тур виборів мера повинен бути призначений на неділю в межах тритижневого терміну.

А у випадку, якщо результати виборів будуть оскаржувати в суді, то другий тур відкладеться ще на тиждень.

"На встановлення результатів виборів у територіальних виборчих комісій є 12 днів. Але хтось може встановити їх швидше. Тому дата другого туру не може бути однаковою. Тим більше, ніхто не сказав, що ці результати не будуть оскаржені. В такому випадку вибори змістяться до прийняття рішення судом. Судовий розгляд - це, умовно кажучи, ще тиждень. Тобто другий тур може відбутися і на початку грудня", - пояснив заступник голови ЦВК.

Як повідомляв APnews раніше, у ЦВК назвали явку на місцевих виборах: у більшості міст вона нижче 20%.

Новини партнерів

Канабіс 3 в 1. "Слуги народу" підготували три законопроекти про "легалайз"
Мільярди на законопроекти: Рахункова палата провела перший аудит Верховної Ради