Ціни на медичні маски зросли в декілька десятків разів, - Transparency International

Ціни на медичні маски зросли в декілька десятків разів, - Transparency International
Читать на русском

У березні вартість однієї маски коливалась від 10 до 25 гривень.

Запровадження карантину та стрімке поширення COVID-2019 в Україні призвело до зростання цін на медичні маски більше ніж у 10 разів. Такі дані наводить Transparency International Ukraine.

"Ціни на медичні маски на Prozorro у березні 2020 року збільшилися більш ніж у десять раз у порівнянні з початком року," - зазначають у організації.

Так, за даними дослідження, державні замовники з 1 січня по 28 березня купили майже 2,5 млн медичних масок на 25 млн грн. Очікувано найбільше масок придбали в березні - 1,8 млн. Однак такі закупівлі проводилися і раніше: у лютому купили 547 тис., а в січні - 108 тис.

У січні 2020 року медичні маски замовники купували в середньому по 0,68-1,5 грн, у лютому - по 0,7-3,2 грн. Проте у березні відбувся раптовий стрибок - ціни раптово зросли до 10-25 грн за штуку.

"Різке зростання цін на медичні маски і значний розрив між середньою та максимальними цінами можуть свідчити про необґрунтоване підняття цін," - додали в TI.

Серед найбільших постачальників багато тих, хто швидко переключився на медичні товари з іншого виду діяльності. До топ 5 постачальників масок увійшли лише дві компанії, що спеціалізуються на медицині, зазначають в Transparency International Ukraine.

Ціни на медичні маски зросли в декілька десятків разів, - Transparency International

Як повідомляв APnews раніше, у МОЗ пояснили, чому всім необхідно носити маски та хто частіше помирає від інфекції.

Новини партнерів

На Вінничині зросла кількість хворих на COVID-19: п'ятеро - у важкому стані
У МВФ назвали вимоги для надання допомоги Україні