Ціни на бензин в Україні рвануть вгору: названі причини

Ціни на бензин в Україні рвануть вгору: названі причини
Ексклюзив
Читать на русском

Девальвація національної валюти найбільше впливатиме на формування цін на бензин, дизельне паливо і скраплений газ.

На тлі девальвації гривні в Україні ціни на паливо в жовтні можуть підвищитися.

Про це в коментарях редакції APnews розповіли співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич та експерт з питань енергетики Юрій Корольчук.

Як пояснив Дмитро Марунич, саме девальвація національної валюти найбільше впливатиме на формування цін на бензин, дизельне паливо і скраплений газ.

"На сьогодні, на жаль, девальвує національна валюта. Ціна на нафту стабільна, але девальвація гривні створює передумови для повзучого росту цін на паливо.

Акцизи поки залишаються стабільними і ті пропозиції, які є в парламенті, якщо вони будуть прийняті (а це трапиться явно не в жовтні), вони можуть вплинути на ціни на паливо, на скраплений газ, на бензин. Зріджений газ подорожчає, а бензин подешевшає, але поки що це лише теоретична ймовірність, тому говорити зарано.

При цьому, ціни на нафтопродукти будуть повзти вгору на тлі девальвації гривні, тим більше, якщо вона не зупиниться на поточні параметри", - наголосив експерт.

В свою чергу Юрій Корольчук пов'язує подальший ріст цін на паливо із ситуацією на ринку нафти:

"Поки що ситуація більш-менш стабільна, тому що ринок переживає період кризи. При цьому, є певний ріст ціни на дизпаливо.

Уявімо, що ситуація з карантином не буде так кардинально розвиватися у світі, хоча ми бачимо у деяких країнах до наступного року, до середини року продовжують карантин, але на промисловості це вже менше має відображатися. Якщо карантин менше впливатиме на ситуацію на ринку, то ціни на нафту можуть піти вгору, є такі очікування, в сторону 60 доларів. В такому випадку ціна на паливо зросте десь на гривню, півтори. Треба пам'ятати, що і долар тут відіграє роль.

Якщо нафта дорожчатиме в сторону 50-60 доларів (ред. – за борель), то тоді будуть рости ціни на пальне".

Корольчук також припускає, що одним із зовнішніх факторів, які можуть вплинути на вартість палива – це ситуація в Білорусі. Президент України Володимир Зеленський вже відреагував на "інавгурацію" Олександра Лукашенка, заявивши, що Україна підтримує позицію Європи. Якщо Україна підтримає і санкції проти Білорусі, то вона може надати "відповідь", заявив експерт з енергетичних питань.

"Також відіграє роль білоруський фактор. Якщо Україна приєднається, до санкцій…для Білорусі Україна – це ринок збуту, але показово, в мінус собі, вони можуть організувати припинення поставок в якомусь прогнозованому обсязі, наприклад скоротити в половину. Тоді це одразу відобразиться на ринку", - наголосив Юрій Корольчук.

Раніше APnews повідомляв, що буде з цінами на авто в Україні після карантину.

ЦВК витратить на пластикові урни для голосування на виборах майже 11 мільйонів гривень
Країни Балтії посилять санкції проти білоруських чиновників

Новини партнерів